Sakrament BIERZMOWANIA 2017

3 września 2016

TERMIN SKŁADANIA DEKLARACJI CHĘCI ROZPOCZĘCIA PRZYGOTOWANIA DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA UPŁYWA 25.09.2016 ROKU

Deklaracje zostaną rozdane
18 września 2016

na spotkaniu organizacyjnym z Rodzicami i Kandydatami
na mszy o godz. 13.15.

Deklaracje składamy do 25 września 2016.

Złożenie deklaracji jest jednoznaczne z wpisaniem
na listę kandydatów !PRZECZYTAJ  UWAŻNIE 

Kandydat do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania deklaruje, że pragnie dobrze przygotować się do przyjęcia tego sakramentu i zobowiązuje się do wypełniania następujących warunków:

- w każdą niedzielę i święto nakazane (Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada;  Uroczystość Bożego Narodzenia - 25 grudnia; Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok 1 stycznia; Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli - 6 stycznia) uczestniczyć we Mszy Świętej Młodzieżowej o godz. 13.15 

- regularnie przystępować do Sakramentu Pokuty i Pojednania (każdy pierwszy piątek miesiąca)

- sumiennie i aktywnie uczestniczyć w katechezie szkolnej (przynajmniej ocena dobra na koniec drugiej klasy i pierwsze półrocze trzeciej klasy wpisana w Indeks Katechizacji ) i zaliczyć obowiązujący materiał z katechizmu podawany na spotkaniach przy parafii

- systematycznie brać udział w Mszach Świętych i spotkaniach w grupach wyznaczonych przez osobę odpowiedzialną za przygotowanie do Bierzmowania (4 nieusprawiedliwione przez Rodziców nieobecności przyczyniają się do skreślenia z listy kandydatów i dalszego przygotowywania się)

- uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych (dwa razy w tygodniu – październik), roratach (raz w tygodniu w czasie Adwentu), rekolekcjach wielkopostnych, Drodze Krzyżowej (Wielki Post), nabożeństwach majowych (2 razy w tygodniu – miesiąc maj)

- odpowiedzialnie zachowywać się w kościele i na spotkaniach

Wszędzie będzie starał się być świadkiem wiary w Boga.


Jest świadomy, ze konsekwencja zlekceważenia powyższych warunków może być wykluczony z listy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Rodzice zaś zgłaszając syna/córkę do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zapoznając się z wymaganiami, jakie Kościół i parafia stawia kandydatom do Bierzmowania, czyje się odpowiedzialni za wychowanie religijne i zobowiązują się wspierać dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia oraz współpracować z osoba prowadzącą w parafii przygotowanie do Bierzmowania.

Przygotowanie do bierzmowania  odbywa się  w dwóch grupach środowa i piątkowa godz. 16.30.
Spotkania odbywają się w przyparafialnej salce katechetycznej. Wejście do salki znajduje się po prawej stronie od głównego wejścia do Kościoła.

Pierwsza część przygotowania:  katecheza  przyparafialna (od wrzesnia do listopada).

Przerwa (od grudnia do lutego) pamietając o niedzielnej Eucharystii i spowiedzi pierwszopiątkowej.

Druga część przygotowania: marzec egzamin, kwiecień i maj przygotowanie bezpośrednie, próby śpiewu i przebieg Echarystii z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

Milcz albo powiedz coś takiego , co jest lepsze od milczenia.

Pitagoras

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.093386173248291