50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

26 lutego 2017

Ku trzeźwości Narodu!

Jak co roku w niedzielę przed Popielcem Kościół w Polsce włącza wiernych w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy uderzające w rodziny naszej Ojczyzny, a także wypraszania łaski nawrócenia dla grzeszników.

Tegoroczny Jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu będziemy przeżywać w dniach 26 lutego – 4 marcapod hasłem: Ku trzeźwości Narodu.

Będzie to szczególny czas, nie tylko wynikający z jego jubileuszowego charakteru, ale przede wszystkim dlatego, że przeżywamy go jako przygotowanie duchowe do Narodowego Kongresu Trzeźwości, który odbędzie się we wrześniu w Warszawie. Niech ten tydzień stanie się dla każdego z nas zachętą i umocnieniem do walki o szczęście i trzeźwość polskiej rodziny i całej Ojczyzny.

Zapraszam do podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne. Nasze zobowiązania możemy uzewnętrznić, wpisując je do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

Zachęcam również do udziału w parafialnych obchodach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, by wypraszać dla każdego z nas Bożą łaskę do budowania szczęśliwych i trzeźwych rodzin. Na zakończenie tego czasu modlitwy i refleksji zapraszamy na wejherowską Kalwarię, gdzie w sobotę 4 marca zostanie odprawione nabożeństwo Drogi krzyżowej w intencji trzeźwości, prowadzone przez członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. (rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 10.oo w kościele oo. Franciszkanów).

ks. Bogusław Głodowski Diecezjalny Duszpasterz Osób Uzależnionych

ks. Karol Wnuk Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości

Człowiek jest doskonałością świata, Duch jest doskonałością człowieka, miłość jest doskonałością ducha, caritas zaś - miłość Boża - jest doskonałością miłości

św. Franciszek Salezy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
149 0.19315600395203