Wielki Post u Dorotki

28 lutego 2017

WIELKI POST

1 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to czas poprzedzający i przygotowujący obchodzenie Paschy. Jest to czas słuchania słowa Bożego i czas nawrócenia, przygotowania do chrztu i obchodzenia jego pamiątki, czas pojednania z Bogiem i braćmi, częstego uciekania się do „broni pokuty chrześcijańskiej”, tzn. do modlitwy, postu i jałmużny (por. Mt 6, 1-6. 16-18)”

ŚRODA POPIELCOWA

W pierwszy dzień tego czasu (Popielec) katolików obowiązuje post ścisły (dotyczy on wiernych między 18. a 60. rokiem życia i pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia; oprócz tego obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych - wstrzemięźliwość dotyczy wszystkich powyżej 14. roku życia).

Zapraszamy do udziału we Mszy świętej w tym dniu. Eucharystie celebrować będziemy o: 7.00 (dolny kościół), 8.00, 16.30, 18.00 (górny kościół) i 20.00 (dolny kościół).

NABOŻEŃSTWA PASYJNE

•  droga krzyżowa (piątek)
    • dla dzieci o godz. 17.00;
    • dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00
    • dla młodzieży oraz dorosłych o godz. 17.30;
    • 7 kwietnia odbędzie się tylko jedna droga krzyżowa; zapraszamy całe rodziny na godz. godz. 18.00 na mszę a po niej Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla
  • Gorzkie Żale (niedziela)
    • 17.15 (kazania pasyjne głosi ks. Proboszcz Zygmunt Słomski)

(za udział w nabożeństwie Gorzkich żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).

SPOWIEDŹ

Okazja do spowiedzi świętej podczas wszystkich Mszy świętych.

(zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres na wypełnienie obowiązku Komunii św. wielkanocnej).

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy się nie mylą nigdy.

Sokrates