Walczyć różańcem!

15 września 2017

W piątkowy wieczór, 15 września, we wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej, młodzież naszej parafii wraz z ks. Krzysztofem uczestniczyła w pierwszym po wakacjach Wieczorze Modlitwy Młodych, który odbył się w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie. Tematem spotkania był różaniec jako skuteczna broń w walce duchowej. Gościem spotkania był Pan Lech Dokowicz, który opowiedział o historii swojego nawrócenia i obecnej działaności ewangelizacyjnej. Szczególną uwagę zwrócił na wartość Eucharystii i różańca w życiu chrześcijanina.

Spotkanie zwieńczyła tradycyjnie modlitwa wstawiennicza, w czasie której kapłani wypraszali potrzebna łaski dla każdego indywidualnie.

Człowiek jest doskonałością świata, Duch jest doskonałością człowieka, miłość jest doskonałością ducha, caritas zaś - miłość Boża - jest doskonałością miłości

św. Franciszek Salezy