Adwent - NIE PRZEGAP!

17 grudnia 2017

Dzisiejszą niedzielą, 3 grudnia, rozpoczynamy w Kościele czas Adwentu. Ma to być czas przygotowania na spotkanie z Jezusem: najpierw przygotowanie serca na to ostateczne spotkanie, gdy Jezus zakończy bieg historii na ziemi, a potem na bezpośrednio przygotowujemy się do tegorocznego Bożego Narodzenia.

Co zrobić, żeby czas Adwentu nie był bezowocny? Trzeba postanowić, żeby ten czas był inny niż reszta dni w roku.

Zachęcamy do zrobienia jakiegoś adwentowego postanowienia - choćby drobnego. Postanowienia przypominają nam każdego dnia Adwentu, że przeżywamy inny czas - wyjątkowy. To nie zawsze musi być wyrzeczenie - to może być także jakaś dodatkowa praktyka, np. modlitewna (np. zakończyć dzień odczytaniem Ewangelii przeznaczonej na dzień następny) lub związana z trybem przeżywanego dnia (np. wcześniejsze wyłączanie TV lub komputera przed wieczornym spoczynkiem).

Dla kobiet na czas Adwentu zamieszczamy do pobrania Notes adwentowy z ciekawymi propozycjami przeżywania każdego dnia - z powodzeniem mogą go wykorzystać również panowie.

Zachęcamy do posłuchania refleksji na czas Adwentu, które wygłaszają znane osoby z autorytetem.

ZAPRASZAMY NA RORATY - poranną mszę świętą ku czci Matki Bożej

od poniedziałku do piątku o g. 6.30 i w sobotę o g. 8.00

Geniusz to wieczna cierpliwość.

Michał Anioł

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
134 0.15608811378479