Do szopy, hej pasterze!

25 grudnia 2017

W sobotnie popołudnie w naszej świątyni zbudowana została tradycyjna szopka bożonarodzeniowa, bez której trudno wyobrazić sobie świąteczny czas w kościele. Od kilku już lat w naszej parafii szopka posiada bardzo wymowne przesłanie. Jezus urodzony w Betlejem (hebr. dom chleba) jest położony w żłobie, prawdopodobnie w jakiegoś rodzaju koszu, w którym przechowywano pożywienie - w tej miejscowości rodzi się Ten, który stanie się pokarmem na życie wieczne. To też wyraża szopka przygotowana nad ołtarzem, na którym każdego dnia sprawowana jest Msza świętą - Jezus staje się obecny pod postacią chleba.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tegorocznego wystroju naszej świątyni.

O historii szopki bożonarodzeniowej można przeczytać tutaj.

Cisza jest głosów zbieraniem.

Cyprian Kamil Norwid

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.084278106689453