Sam popiół nic nie zmienia!

14 lutego 2018

W czasie mszy świętych w Środę Popielcową na znak pokuty kapłani posypują nasze głowy popiołem uzyskanym ze spalonych gałązek palmowych z Niedzieli Palmowej ubiegłego roku. Zywczaj ten, znany od VIII wieku, przypominać ma każdemu człowiekowi przemijalność naszego ziemskiego życia i konieczność prawdziwego nawrócenia, które nie pozostaje jedynie słowem i liturgicznym gestem pokutnym, ale jest widoczne w naszych życiowych decyzjach.

Po liturgii ministranci rozprowadzali "Zdrapki wielkopostne", które zawierają zadania do realizowania na każdy dzień Wielkiego Postu. Przygotowany folder pomaga w przejściu drogi wielkopostnej zmiany serca. Zdrapki dostępne są jeszcze w zakrystii.

Jak realnie zaangażować się w przeżywanie tegorocznego Wielkiego Postu? Zobacz tutaj.

Sprawiedliwi, radujcie się w Panu, bo słuszne jest, by prawi śpiewali pieśń chwały!

Psalm 33,1

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
125 0.093444108963013