Misterium Męki Pańskiej

26 marca 2018

24 marca grupa pielgrzymów z naszej parafii wraz z ks. Rafałem udała się do Sanktuarium w Górce Klasztornej, gdzie każdego roku w okresie wielkopostnym odgrywane jest tradycyjne Misterium Męki Pańskiej, które po raz pierwszy zostało wystawione w 1984 roku. Sanktuarium w Górce Klasztornej uważane jest za najstarsze sanktuarium maryjne w Polsce. Matka Boża objawiła się w tym miejscu pasterzowi w roku 1079. Dzisiaj miejsce to jest znane z Cudownego Obrazu Matki Bożej Góreckiej oraz studzienki, w której woda z chwilą ukazania się Maryi nabrała cudownych właściwości. Opiekunami tego miejsca są od 1923 roku Misjonarze Świętej Rodziny.

Nasi pielgrzymi uczestniczyli w Misterium oraz we Mszy świętej.

Cisza jest głosów zbieraniem.

Cyprian Kamil Norwid

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.09054708480835