Wieczernik wyjaśnia się na Golgocie

30 marca 2018

Wielki Piątek to dzień Adoracji Krzyżą. Tego dnia popołudniem sprawuje się w kościele Liturgię na cześć Męki Pańskiej. Jej głowną częścią jest uczczenie krzyża - znaku męki Jezusa - miejsca, na którym dokonało się zbawienie świata. Dzień ten jest nierozerwalnie złączony z wczorajszą tajemnicą Wieczernika. To bowiem na Golgocie dokonuje się swoiste wyjaęnieni tego, co Jezus uczynił podczas Ostatniej Wieczerzy wydając swoje Ciało i Krew w ręce ludzi.

Zapraszamy do wysłuchania krótkiego komentarza do liturgii Wielkiego Piątku,

a także do wysłuchania homilii wygłoszonej tego dnia przez Ks. Krzysztofa Sieniawskiego zakończonej słowami: "O, Serce Jezusa, chcemy przyjąć dziś ten dar Twojego Ciała na krzyżu. Przebłaganie za grzechy nasze, włócznią przebite, dla nieprawości naszych starte - zmiłuj się nad nami!"

 

Cisza jest głosów zbieraniem.

Cyprian Kamil Norwid

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.089779138565063