Miłość Eucharystii i miłość bliźniego

29 marca 2018

Na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa w Wielki Czwartek sprawuje się Msze Świętą Wieczerzy Pańskiej. Łączy się w niej myśl miłości wobec Jezusa w Eucharystii z miłością wobec naszych braci, którym winniśmy służyć tak jak Chrystus, który obmywał nogi swoim uczniom. W czasie tej mszy świętej milkną w świątyni wszystkie dzwony, aby dać wyraz rozpoczynającej się męce Pana Jezusa. Jest to bowiem dzień wspomnienia również Jego pojmania. Na koniec liturgii Najświętszą Eucharystię przenosi się uroczyście do Kaplicy Adoracji, którą w Polsce popularnie nazywa się Ciemnicą.

Zapraszamy do wysłuchania homilii wygłoszonej przez Ks. Janusza Pijanowskiego:

Cisza jest głosów zbieraniem.

Cyprian Kamil Norwid

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.095386981964111