Nie ma GO tu!

31 marca 2018

Najważniejszą liturgią całego roku – Wigilią Paschalną – sprawowaną w naszej świątyni o g. 20.00 rozpoczęliśmy tegoroczne obchody Świąt Wielkanocnych.

Liturgia rozpoczęła się od poświęcenia ognia i przyozdobienia nowego paschału. Bogata liturgia słowa, która składała się z siedmiu czytań ze Starego Testamentu oraz dwóch z Nowego Testamentu prowadziła nas od stworzenia świata, przez historię Narodu Wybranego z Abrahamem jako patriarchą, wyjście z niewoli egipskiej, proroctwa dotyczące nadejścia Mesjasza aż w końcu do spełnienia nadziei w Jezusie Chrystusie, o czym mówi List św. Pawła do Rzymian oraz fragment markowej relacji o zmartwychwstaniu.

W czasie tej wieczornej liturgii poświęca się również wodę używaną później do udzielania chrztu świętego. Całość zwieńczyła liturgia eucharystyczna, w której spotykamy się z żywym Jezusem w Komunii Świętej.

Zachęcamy do wysłuchania homilii wygłoszonej przez Ks. Rafała Ziemanna:

 

 

Cisza jest głosów zbieraniem.

Cyprian Kamil Norwid

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.095649003982544