Wyznać wiarę w zmartwychwstanie

1 kwietnia 2018

Polską tradycją praktykowaną jeszcze w wielu kościołach jest poranna procesja rezurekcyjna, która obwieszcza uroczyście to, co stało się minionej nocy, a co świętuje się w czasie Wigilii Paschalnej: Chrystus pokonał śmierć przez swoje zmartwychwstanie! Poranna msza święta poprzedzona procesją jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Chrystus "powstawszy z martwych już więcej nie umiera i śmierć nad Nim nie ma już władzy" (Rz 6,9).

Choć tegoroczny deszczowy poranek uniemożliwił nam wyjście na zewnątrz świątyni to przy uroczystym śpiewie ubogaconym grą naszej parafialnej orkiestry obwieściliśmy całej wspólnocie, że Chrystusa nie ma już w grobie.

Zapraszamy do wysłuchania homilii wygłoszonej przez Ks. Proboszcza Zygmunta Słomskiego:

oraz homilii wygłoszonych w Niedzielę Zmartwychwstania podczas mszy świętych w ciągu dnia:

Ks. Rafał Ziemann:

 

Ks. Krzysztof Sieniawski:

 

Powinniśmy tak korzystać z obecności Boga, jak korzystamy z oddychania.

Jan Maria Vianney

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
125 0.080399036407471