Tydzień Biblijny

20 kwietnia 2018

15 kwietnia w Kościele w Polsce przeżywaliśmy Niedzielę Biblijną, która rozpoczęła X Tydzień Biblijny. Towarzyszy mu hasło związane z rokiem duszpasterskim: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Hasło tegorocznego Tygodnia Biblijnego nawiązuje do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże” (por. Dz 4,31).

Przez cały tydzień w szczególny sposób wyróżniamy słowo Boże zapisane w Piśmie Świętym. Ma o tym przypomnieć zapalona świeca przy otwartej księdze Biblii. W niedzielę uczestnicy liturgii mogli zabrać do domu przygotowane broszury o tematyce biblijnej, a w tygodniu każdego dnia można zabrać ze sobą karteczkę z wybranym fragmentem słowa Bożego, które warto przemodlić w czasie dnia.

W tym roku w Tygodniu Biblijnym jesteśmy zachęcani do lektury Listu do Rzymian. Przy okazji zapraszamy do wysłuchania tekstów biblijnych przygotowanych w formie audio z ciekawą aranżacją i specjalnie przygotowaną muzyką (całość dostępna na stronie produkcji tutaj).

Przy wyjściu z kościoła można było zaopatrzyć się w Pismo Święte w różnych wydaniach oraz książki o tematyce biblijnej i dotyczącej Ziemi Świętej.

W niedzielę, 22 kwietnia, o g. 10.00 spotkanie dla oósb zainteresowanych poznawaniem
Pisma Świętego i lectio divina w kościele górnym.

Zapraszamy do odwiedzenia wartościowych stron poświęconych tematyce biblijnej:

www.bibliaaudio.pl

www.orygenes.pl

www.biblia.wiara.pl

www.biblia.deon.pl

www.nowajakosczycia.pl

Różaniec Święty to potężna broń. Używaj jej z ufnością, a skutek wprawi cię w zadziwienie

sw. Josemaria Escrivá