Tydzień Modlitw o Powołania

23 kwietnia 2018

W IV Niedzielę Wielkanocną obchodzimy w Kościele Powszechnym 55. Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele, a rozpoczynającą go niedzielę nazywa się Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to zaproszenie do szczególnej pamięci i modlitwy o powołania do życia zakonnego i kapłańskiego, modlitewnej pamięci za będących na tej drodze osoby zakonne i kapłanów oraz wspierania tych, którzy przygotowują się do tej drogi rozeznając powołanie w seminariach duchownych i domach zakonnych.

Każdego roku swoje orędzie przygotowuje na ten tydzień papież. Zachęcamy do przeczytania teogorocznego papieskiego tekstu zatytułowanego Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana.

W Niedzielę Dobrego Pasterza w naszej parafii kl. Szymon, odbywający u nas swoją praktykę, rozdawał karteczki z imionami kleryków prosząc w ten sposób o roczne wsparcie modlitewne pojedynczego kleryka, którego imię widniało na kartoniku.

W Tygodniu Modlitw o Powołania zapraszamy każdego dnia na msze św. o g. 8.00, które będziemy sprawować za powołanych do służby Bożej:

Poniedziałek: za Papieża Franciszka

Wtorek: za Arcybiskupa Sławoja Leszka i Biskupów Pomocniczych naszej archidiecezji

Środę: za kapłanów pracujących w naszej parafii

Czwartek: za kleryków przygotowujących się do kapłaństwa w Gdańskim Seminarium Duchownym

Piątek: o powołania do służby Bożej w Kościele

Sobota: za kapłanów przeżywających trudności w powołaniu

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Geniusz to wieczna cierpliwość.

Michał Anioł

134 0.15764617919922