Z pamięcią o misjonarzach

28 października 2018

W Kościele w Polsce zakończył się właśnie Tydzień Misyjny, kiedy szczególną modlitwą otaczaliśmy wszystkich głoszących Ewangelię w różnych zakątkach świata, które nazywamy terenami misyjnymi. Z tej okazji dzieci przygotowały flagi krajów misyjnych, które wraz z listem zapewniającym o modlitwie zostaną wysłane do misjonarzy pochodzących z diecezji gdańskiej. Dzieci modliły się za misje nie tylko na niedzielnej mszy świętej, ale równiez podczas swoich różańcowych spotkań modląc się w różnych językach.

Człowiek jest doskonałością świata, Duch jest doskonałością człowieka, miłość jest doskonałością ducha, caritas zaś - miłość Boża - jest doskonałością miłości

św. Franciszek Salezy