O czułości w małżeństwie

26 listopada 2018

W niedzielny wieczór kilkadziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu tematycznym dla małżonków na temat czułości w małżeństwie. Uczestnicy najpierw wysłuchali krótkiej katechezy o małżeństwie na podstawie Księgi Rodzaju, a następnie katechezę o przeżywaniu małżeństwa i czułości wygłosiła Pani Anna Mrozowicz, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego. Prelegentka zwróciłą uwagę na to, że czułość kojarzona najczęściej ze sferą cielesną nie zatrzymuje się tylko na niej, ale posiada również swój wymiar duchowy i psychiczny. Trzecim wystąpieniem było świadectwo życia młażeńskiego wygłoszone przez Ewę i Piotra, formująych się we wspólnocie Domowego Kościoła.

Po cześci pierwszej był krótki czas na cichą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, a następnie chętne małżeństwa zaproszone zostały do dialogu przy przygotowanych stolikach, gdzie był czas na to, by porozmawiać o usłyszanych w części pierwszej treściach z pomocą przygotowanych pytań.

Na koniec w Bibliotece parafialnej uczestnicy spędzili miło czas przy herbacie.

Milcz albo powiedz coś takiego , co jest lepsze od milczenia.

Pitagoras

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.089481830596924