Tradycja od 1223 roku!

6 stycznia 2019

Pierwsze przeedstawienie jasełkowe odbyło się w 1223 roku w Greccio. W późnym śreniowieczu zwyczaj ten przywędrował do Polski. Od tego czasu są obecne w Polsce jako jedna z wielu tradycji zachowywanych przez chrześcijan.

W naszej parafii już od kilku lat widowisko jasełkowe odbywa się w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 85 pod opieką katechetów: Pani Małgorzaty i Pana Piotra przygotowały tegoroczne przedstawienie, za które serdecznie dziękujemy! Młodym aktorom gratulujemy!

Człowiek jest doskonałością świata, Duch jest doskonałością człowieka, miłość jest doskonałością ducha, caritas zaś - miłość Boża - jest doskonałością miłości

św. Franciszek Salezy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
149 0.19000601768494