Ciemnica Grób Pański

17 kwietnia 2014

W Wielki Czwartek sprawowana była o godzinie Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i eucharystii. Po zakończonej liturgii Pan Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie, został przeniesiony do kaplicy adoracji tzw. Ciemnicy, która ma przypominać pojmanie Jezusa i zamknięcie go w celi. 

Natomiast w Wielki Piątek podczas Litrugii przeżywaliśmy moment Drogi Krzyżowej, Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. Po zakończonej wieczonej Liturgii Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie został przeniesiony do Grobu Pańskiego w dolnym kościele.

Cisza jest głosów zbieraniem.

Cyprian Kamil Norwid

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
121 0.085397005081177