Wigilia Paschalna 2014

19 kwietnia 2014

W Wielką Sobotę, wieczorem przeżywaliśmy Wigilię Paschalną, podczas której odbyło się poświęcenie ognia i wody, dwóch żywiołów przypominających nam oczyszczenie nas z grzech przez ofiarę Jezusa. Podczas liturgii został poświęcony wniesiony Paschał który symbolizyje Jezusa Chrystusa, który rozświetla nasze ciemności grzechu oraz staje się światłem na drodzę naszego życia. Po poświęceniu wody wszyscy zebrani wierni odnowili przyrzecznie swojego Chrztu Świętego aby dalej w swoim codziennym życiu być im wiernym. 

Cisza jest głosów zbieraniem.

Cyprian Kamil Norwid

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
121 0.083047151565552