Jak było w Lednicy? ... ?

7 czerwca 2014

W sobotę o godzinie 5:30 z pod naszego kościoła wyruszył autokar w kierunku Lednogóry a dokładniej Lednicy. Na pole Lednickie dotarliśmy około godziny 11, gdy odebraliśmy w recepcji Pola pierścienie Lednickie, świece, Dowody Dojrzałości Lednickiej, Banknot 2000 talentów (aby móc je rozwijać) i książki. Zajęliśmy miejsce w sektorze H, które znajdowało się tuż obok wybudowanego ośrodka duszpasterskiego Lednica. Podczas tegorocznej Lednicy nie brakowało spowiedzi, gdzie na polach do Boga przez ten sakrament powracało bardzo wielu ludzi. Na zakończenie każdej spowiedzi, spowiadający się był błogosławiony olejem poświęconym przez Papieża Franciszka. Po godzinie 19:00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. której przewodniczył nowy Prymas Polski ks. Abp. Wojciech Polak a kazanie wygłosił do uczestników ks. bp. Grzegorz Ryś. Podczas spotkania skoczek spadochronowy pułkownik Krzysztof Szopiński, wyskoczył nad zgromadzonym tłumem Lednickim, lądując w środku Pola i przynosząc List Miłosny od Boga którym jest Pismo Święte. Może czasem zdarzyć że komuś będzie przeszkadzało zbyt gorące słońce, padający deszcz, młodzież która nie zawsze na polu pamięta o tym co najważniejsze, czas który nie zawsze jest punktualny – lecz wystarczy że znajdzie się ktoś kto zmieni swoje życie, kto pozna Boga, kto Go doświadczy – to wtedy wiadomo że Lednica ma sens – tym sensem sam Chrystus. 

Cisza jest głosów zbieraniem.

Cyprian Kamil Norwid

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
121 0.091645956039429