Apel w sprawie deprawacji w szkołach

8 września 2019

Podobnie jak w ubiegłym roku chcemy zwrócić uwagę rodziców na niektóre niepokojące sygnały dotyczące bezprawnego działania deprawującego dzieci i młodzież, jakie odbywają się w niektórych szkołach, a treści te ukryte są pod zajęciami z edukacji seksualnej lub często nazywane zajęciami antydyskryminacyjnymi.

Uwrażliwiamy rodziców iż dzieci nie moga brać udziału w tych zajęciach bez wyraźnej zgody na to samych rodziców lub opiekunów prawnych. Prosimy o dokładne sprawdzenie czy zajęcia takie nie są przewidziane w szkole, do której uczęszczają Państwa dzieci. Zachęcamy do wypełnienia Oświadczenia Rodzicielskiego, które należy złożyć w szkole, aby uchronić dziecko przed wzięciem udziału w zajęciach, które są sprzeczne z wyznawanym systemem wartości. 

Wzór 1 - przygotowany przez Konferencję Episkopatu Polski

Wzór 2 - przygotowany przez Instytut Ordo Iuris

W tym temacie Episkopat Polski zwrócił się z apelem, który zamieszczamy poniżej:

Apel Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski do rodziców i prawnych opiekunów:

Stop Deprawacji Dzieci i Młodzieży!

Rodzicielska kontrola nad zajęciami dodatkowymi w szkołach

Wobec planowanego finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje.

Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów.

W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie.

Wzór takiego oświadczenia jest do pobrania poniżej oraz na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP: www.katecheza.episkopat.pl

bp Marek Mendyk
Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego
Konferencji Episkopatu Polski

Cisza jest głosów zbieraniem.

Cyprian Kamil Norwid

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.090497970581055