Twoje słowo daje mi życie! Krąg biblijny

20 września 2019

"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa" - napisał w Komentarzu do Księgi Izajasza żyjący w V wieku jeden z najwybitniejszych biblistów Kościoła św. Hieronim ze Strydonu.

Inicjatywa Kręgu biblijnego powstała jako odpowiedź na co raz częściej budzące się w nas pragnienie słuchania słowa Bożego oraz na wzrost zainteresowania Biblią, jaki zaobserwować można od kilkudziesięciu lat. 

Czy potop był naprawdę? Czy świat powstał w sześć dni, a Ewa została stworzona z żebra mężczyzny? Ewa zerwała jabłko, pomarańczę czy melona? Dlaczego Jezus wybrał dwunastu apostołów a nie dwustu? Czy w Kanie Galilejskiej dokonał się cud czy znak? Czy Jezus naprawdę wskrzeszał i uzdrawiał czy to jedynie alegoria? Czy św. Paweł spadł z konia pod Damaszkiem? Apokalipsa naprawdę mówi o przyszłości świata?

To pytania ciekawe, naukowe, zaspokajające wiedzę z zakresu Biblii. Nie wszystkie pytania o Biblię są proste, ale każde można jej postawić.

Są też pytania innego rodzaju: czy Bóg jeszcze mówi do nas? Jak usłyszeć Jego głos, gdy dookoła wszystko krzyczy? Czy słowo sprzed tysięcy lat ma jakieś znaczenie dla współczesnych? Jak zrozumieć słowo nie znając hebrajskiego i greckiego? Dlaczego słowo Boże jest żywe? Jak iść drogą lectio divina - Bożego czytania?

Przekonajmy się wspólnie, że słowo Boże zachwyca z każdym wersetem. Za każdym razem inaczej. Przekonajmy się, że słowo Boże ciągle stwarza - jak na początku świata - nową rzeczywistość. Przekonajmy się o prawdziwości słów Papieża Benedykta XVI, które z przekonaniem mówił, że "praktyka lectio divina skutecznie praktykowana i propagowana przyniesie Kościołowi nową duchową wiosnę".

Zapraszam na spotkania do Biblioteki parafialnej w każdy piątek o g. 18.30.

Czas spotkania ok. 60-70 minut.

Na spotkaniach poznajemy w tym roku na przemian Ewangelię wg św. Mateusza i Księgę Rodzaju.

Cisza jest głosów zbieraniem.

Cyprian Kamil Norwid

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.081981897354126