Goście z Podhala

21 października 2019

Jak już informowaliśmy przed wakacjami na terenie naszej parafii powstaje Związek Podhalan, który zrzeszał będzie rodowitych Górali, ale i miłośników Podhala. W tym celu w dniach 18-20 października gościli u nas przedstawiciele Związku Podhalan z Nowego Targu, gdzie mieści się główny Zarząd Związku. Spotkanie zorganizował przewodniczący naszego jasieńskiego oddziału Pan Mirosław Adamczyk oraz członkowie oddziału Państwo Bernadeta i Władysław Podgórny. W oficjalnym spotkaniu, które odbyło się w sobotę, uczestniczyli też pozostali członkowie gdańskiego oddziału. Kapelanem, a zarazem członkiem Związku Podhalan, będzie rodowity Góral Ks. Dariusz Bobek, który pracuje w naszej archidiecezji, a wspierać go będą księża wikariusze Parafii Bł. Doroty.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Związku Podhalan Oddział Gdańsk Jasień zapraszamy do kontaktu z Panem Mirosławem Adamczykiem - tel. 609 639 440.

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki dzień cały. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy niepodobna wytrwać w powołaniu

Św. Brat Albert

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
149 0.28490591049194