Goście z Podhala

21 października 2019

Jak już informowaliśmy przed wakacjami na terenie naszej parafii powstaje Związek Podhalan, który zrzeszał będzie rodowitych Górali, ale i miłośników Podhala. W tym celu w dniach 18-20 października gościli u nas przedstawiciele Związku Podhalan z Nowego Targu, gdzie mieści się główny Zarząd Związku. Spotkanie zorganizował przewodniczący naszego jasieńskiego oddziału Pan Mirosław Adamczyk oraz członkowie oddziału Państwo Bernadeta i Władysław Podgórny. W oficjalnym spotkaniu, które odbyło się w sobotę, uczestniczyli też pozostali członkowie gdańskiego oddziału. Kapelanem, a zarazem członkiem Związku Podhalan, będzie rodowity Góral Ks. Dariusz Bobek, który pracuje w naszej archidiecezji, a wspierać go będą księża wikariusze Parafii Bł. Doroty.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Związku Podhalan Oddział Gdańsk Jasień zapraszamy do kontaktu z Panem Mirosławem Adamczykiem - tel. 609 639 440.

Jezus rzekł: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie.

Mt 11,28

146 0.18208599090576