Goście z Podhala

21 października 2019

Jak już informowaliśmy przed wakacjami na terenie naszej parafii powstaje Związek Podhalan, który zrzeszał będzie rodowitych Górali, ale i miłośników Podhala. W tym celu w dniach 18-20 października gościli u nas przedstawiciele Związku Podhalan z Nowego Targu, gdzie mieści się główny Zarząd Związku. Spotkanie zorganizował przewodniczący naszego jasieńskiego oddziału Pan Mirosław Adamczyk oraz członkowie oddziału Państwo Bernadeta i Władysław Podgórny. W oficjalnym spotkaniu, które odbyło się w sobotę, uczestniczyli też pozostali członkowie gdańskiego oddziału. Kapelanem, a zarazem członkiem Związku Podhalan, będzie rodowity Góral Ks. Dariusz Bobek, który pracuje w naszej archidiecezji, a wspierać go będą księża wikariusze Parafii Bł. Doroty.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Związku Podhalan Oddział Gdańsk Jasień zapraszamy do kontaktu z Panem Mirosławem Adamczykiem - tel. 609 639 440.

Jezus rzekł: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie.

Mt 11,28

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
146 0.18208599090576