Uradowani w Niedzielę Radości

15 grudnia 2019

III Niedziela Adwentu to w liturgii Kościoła tzw. Niedziela Radości - przypomina wszystkim o zbliżającym się dniu Narodzenia Pańskiego. Tej niedzieli na mszy świętej dzieci próbowały odkryć w jaki sposób przygotować drogę dla przychodzącego Jezusa. Na posadzce świątyni ułożone były serca z dobrymi uczynkami, które dzieci przez minione półtora roku przynosiły do kościoła i składały w koszu Misia Izajasza. Serca ułożone w dywan od tabernakulum do pierwszego stopnia ołtarza uświadmiały wszystkim, że piękną drogę dla Jezusa przychodzącego do człowieka buduje się poprzez spełnianie dobrych uczynków - one bowiem zmieniają nasze serca!

Na koniec mszy świętej dzieci odebrały nagrody wylosowane przez księdza spośród złożonych w kartonie losów.

Milcz albo powiedz coś takiego , co jest lepsze od milczenia.

Pitagoras

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.085292100906372