Noc, w której rodzi się Słowo

25 grudnia 2019

Punktualnie o Północy w parafii rozpoczęła się tradycyjna Pasterka - msza święta na pamiątkę narodzenia Pana Jezusa, któremu pierwsi pokłonili się pasterze. Uroczystej mszy świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz, a słowo Boże wygłosił ks. Józef, który zwrócił uwagę słuchaczy na prawdziwy prezent świąt, jakim jest osoba Jezusa.

Oprawę muzyczną obok Pana Organisty zorganizowała parafialna orkiestra, a na koniec tradycyjne życzenia popłynęły  góralską gwarą od prezesa Związku Podhalan o. Gdańsk.

Zdjęcia: B. Olszonowicz

Człowiek jest doskonałością świata, Duch jest doskonałością człowieka, miłość jest doskonałością ducha, caritas zaś - miłość Boża - jest doskonałością miłości

św. Franciszek Salezy