Chrystus zaprasza nas do służby

9 kwietnia 2020

Triduum Paschalne - ze łzami w oczach sprawowaliśmy tegoroczny początek Świętego Triduum Padchalnego ze świadomością, że puste ławki na które patrzymy, każdego roku były zapełnione wiernymi. Tymczasem, jak przypomniał ks. Tomasz w homilii, Jezus mimo wszystko zaprasza nas na Ostatnią Wieczerzę. Przede wszystkim, na czym skupił się dzisiejszy celebrans i kaznodzieja, zaprasza nas do pytania o jakość i wartość naszej kapłańskiej służby.

We Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej uczestniczyła minimalna ilość wiernych posługująych przy ołtarzy i będących jednocześnie reprezentantami ludu Bożego naszego parafialnego Kościoła. Na koniec, inaczej niż zwykle, nie odbyła się procesja do Ciemnicy, ale Najświętszy Sakrament pozostał w tabernakulum.

Wszystkim parafianom dziękujemy za wspaniałomyślne formy zapewnienia o modlitwie i życzliwości tego dnia!

Milcz albo powiedz coś takiego , co jest lepsze od milczenia.

Pitagoras

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.089794874191284