Nie wstydźcie się Krzyża!

15 września 2020

W poniedziałek, 14. września w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, ks. Proboszcz Adam Kołkiewicz dokonał poświęcenia odnowionego krzyża przydrożnego przy skrzyżowaniu ulic Kartuskiej i Źródlanej. 

Krzyż, który ma bogatą historię, został otoczony opiekę przez Związek Podhalan odział w Gdańsku, działający przy naszej parafii. Odnowienia Krzyża dokonali górale mieszkający na terenie naszej parafii. 

 

Pierwszy drewniany krzyż postawił w tym miejscu śp. Bernard Płotka, a gdy po latach zaistniała taka konieczność, Pan Marcin Duszyński postawił nowy, metalowy krzyż zachowując pierwotną figurę Chrystusa.

Dekorację miejsca uzupełniją: KAMIEŃ - symbol gór i KOTWICA - symbol morza i znak nadziei, którą ufundowała firma "Baltic Energering."

 

Dziękujemy Związkowi Podhalan, za odnowienie krzyża, a także wszystkim zgromadzonym na uroczytości poświęcenia, za wspaniałe świadectwo naszej wiary. Bądźmy wierni słowom św. Jana Pawła II, który w Zakopanem w 1997 roku powiedział:

"Nie wstydźcie się krzyża! Niech przypomina nam o naszej chrześcijańskiej, godności i narodowej tożsamości, o tym kim jesteśmy i dokąd zmierzamy i gdzie są nasze korzenie!"

 

Poniżej link do relacji z poświęcenia w magazynie "Droga"

https://gdansk.tvp.pl/2052597/droga 

(od 11:46 min)

 

 

Cisza jest głosów zbieraniem.

Cyprian Kamil Norwid

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
121 0.11376810073853