Uroczystość Bożego Ciała

3 czerwca 2021

3 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem. W naszym kościele została odprawiona uroczysta Msza Św., którą sprawowali wspólnie kapłani pracujący w naszej parafii pod przewodnictwem ks. proboszcza Adama. Po Mszy Św. na ulice Jasienia wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Kapłan niosący Najświętszy Sakrament wyszedł z kościoła po dywanie z kwiatów. Jak co roku, procesja przyozdobiona była dziećmi, które po raz pierwszy uczestniczyły w tym roku w sakramencie Eucharystii. Na zakończenie procesji, przy czwartym ołtarzu, kapłan udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. 

Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się w przygotowanie całej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy udekorowali trasę, wykonali ołtarze na ul. Jasieńskiej, przy Krzyżu, na ul. Cyprysowej i przy sklepie. Dziękujemy całej oprawie muzycznej, orkiestrze, organiście, scholce dziecięcej, Związkowi Podhalan w Polsce o. w Gdańsku, zespołowi młodzieżowemu, scholi młodzieżowej. Dziękujemy tym którzy nieśli baldachim: Związkowi Podhalan w Polsce o. w Gdańsku, Bractwu św. Pawła, Domowemu Kościołowi, Młodzieży, Wspólnocie Żywego Różańca a także pocztom Sztandarowym. Bardzo dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza, Panom kościelnym, dzieciom I Komunijnym, dzieciom niosącym poduszki i sypiącym kwiatki, harcerzom, Policji i osobom dbającym o bezpieczeństwo i kierowanie ruchem. Szczególnie dziękujemy tym osobom, którzy wykonali przepiękny dywan z kwiatów w kościele i przy IV ołtarzu. Miejmy nadzieję, że stanie się to piękna naszą Jasieńska tradycją. Dziękujemy wszystkim za obecność i dar wspólnej modlitwy. Niech żywy Bóg obecny w Eucharystii błogosławi i prowadzi. Bóg zapłać.

Im świętsza jest prawda.. tym pokorniejszy powinien być ten, kto ją głosi.

Mikołaj Gogol

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
118 0.04456901550293