Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej

15 kwietnia 2022

Trwamy w czasie Świętego Triduum Paschalnego, święta Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgii Męki Pańskiej, która przeniosła nas na Golgotę – miejsce śmierci krzyżowej Jezusa, przewodniczył Ks. Andrzej. Przejmująca cisza ogarniająca całą wielkopiątkową liturgię pozwalała wejść w refleksję na temat tego, co Jezus Chrystus wyjednał nam poprzez ofiarę ze swojego życia. W homilii przewodniczący liturgii wskazał na Miłość, którą ukochał nas Jezus Chrystus, ten który wziął na nas wszystkie grzechy umierając na krzyżu. Miłość bezwarunkową, przekraczającą wszystko, szczególnie nasze ludzkie myślenie i spojrzenie. Ksiądz Andrzej wołał: Boże przebacz im bo nie wiedzą co czynią. Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej nastąpiła adoracja krzyża przez wiernych.

Milcz albo powiedz coś takiego , co jest lepsze od milczenia.

Pitagoras

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
121 0.082772970199585