Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii

15 września 2023

PIELGRZYMKA DO HISZPANII/PORTUGALII

Zaliczka w  wysokości 1500zł/osoba

Dla chętnych ubezpieczenie od rezygnacji z przyczyn losowych +167zł

 

Organizator:

BT-H”EID-POL”S.C.

Ul. Kowalska 7/1

80-846Gdańsk

 

Nr konta: 36 1090 1098 0000 0000 0959 1063

SANTANDER BANK POLSKA S.A.


Tytułem: Pielgrzymka Hiszpania imię i nazwisko

 

Osoby, które zdecydują się na wykup ubezpieczenie od rezygnacji prosimy po dokonaniu wpłaty o kontakt z biurem - Tel.58/305-50-92

 

 

TERMIN:   15-22 września 2023                  CENA: 5220zł  + 155EUR ( BILETY ,TAKSA )

Zapisy u ks. proboszcza

DZIEŃ:1

 

GDAŃSK Transfer – WARSZAWA WYLOT  Warszawa (WAW) Lizbona (LIS)    12:55  16:00

Zbiórka na lotnisku wylotowym na 2,5 godz. przed odlotem, odprawa na lotnisku i wylot do Lizbony. Po przylocie do Lizbony transfer do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, nocleg (kolacja w zależności od godziny przylotu).

DZIEŃ:2

 

 FATIMA  Śniadanie. Nawiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej z Kapliczką Objawień, Bazyliką Różańcową oraz Kościołem Świętej Trójcy. Następnie nawiedzenie miejsc związanych z objawieniami w Valinhos, Loca do Cabeço i Aljustrel - miejscowości, gdzie mieszkali Franciszek, Hiacynta i Łucja. Krótka wizyta w domach pastuszków.

 Wieczorem udział w nabożeństwach. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ:3

 

ALCOBACA- NAZARE- BATALHAŚniadanie w hotelu. Przejazd do Alcobaca i zwiedzanie kościoła cysterskiego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do malowniczego Nazare, które słynie z najlepszych ryb na wybrzeżu oraz jednych z najwyższych fal w regionie. Czas wolny na lunch w lokalnej restauracji (we własnym zakresie). Spacer po Batalha – za dodatkową opłatą możliwość zwiedzania Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha

 (ok 8 eur/os.), Powrót do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Udział w wieczornym różańcu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ:4

 

PORTOŚniadanie w hotelu. Msza Święta, a następnie do Porto, które słynie z wina. Panoramiczne zwiedzanie miasta, następnie spacer po portowej dzielnicy Ribeirze. Następnie nawiedzenie Kościoła św. Franciszka znanego z niezwykłego wyposażenia wnętrz. Na koniec przewidziana jest degustacja wina porto, połączona ze zwiedzaniem piwnicy i zapoznaniem się z uprawą tego cennego trunku produkowanego wyłącznie w dolinie rzeki Douro. Przejazd do hotelu w Bradze, kolacja, nocleg.

DZIEŃ:5

 

BRAGA- SANTIAGO DE COMPOSTELAWczesne śniadanie w hotelu (lub na wynos). Przejazd do Bragi - zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesus, z Drogą Krzyżową wkomponowaną w krajobraz wzniesienia. Przejazd do Santiago de Compostela – jednego z Trzech Świętych Miast, obok Rzymu i Jerozolimy. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru na punkt widokowy. W trakcie zwiedzania zobaczymy zabudowania starego miasta i uniwersytet. Wejdziemy do Katedry Świętego Jakuba, gdzie zejdziemy do krypty mieszczącej grób apostoła, zobaczymy Portyk Chwały, a także botafumeiro – jedną z największych kadzielnic na świecie. Czas wolny na modlitwę oraz zakup pamiątek, w tym słynnych muszli Świętego Jakuba. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Bradze.

DZIEŃ:6

 

COIMBRA Śniadanie w hotelu. Przejazd do Coimbry, miasta uniwersyteckiego, urzekającego malowniczym położeniem wśród wzgórz nad rzeką Mondego, licznymi zabytkami oraz niepowtarzalną atmosferą, tworzoną przez studencką społeczność. To dawna stolica Portugalii, miasto królów, świętych, imponujących zabytków i muzyki fado. Spacer po starym mieście - zobaczymy Starą Katedrę (Se Velha, z zewnątrz), Bramę Miejską (Arch Almedina). Spacer z Górnego Miasta do Baixa - Dolnego Miasta, na główny deptak Coimbry – Rua Ferreira Borges. Zawsze panuje tu gwar – studenci śpiewają fado, a turyści przesiadują w kawiarenkach.  Na końcu ulicy znajduje się kościół Świętego Krzyża – Igreja de Santa Cruz. To wyjątkowe miejsce dla wielbicieli historii. Pochowano tu pierwszych królów Portugalii. Świątynia ta związana jest również z działalnością św. Antoniego - spędził on w tutejszym klasztorze kilka lat. Zobaczymy również ruiny dawnego klasztoru Św. Klary. Powrót do Fatimy. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ:7

 

LIZBONAŚniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Alfamie – najstarszej dzielnicy miasta. Wejdziemy między innymi do katedry oraz kościoła Świętego Antoniego Padewskiego, który w Portugalii nazywany jest Świętym Antonim z Lizbony, ze względu na miejsce jego narodzin. Następnie udamy się na punkt widokowy Puerta del Sol, z którego roztacza się piękny widok na miasto i rzekę Tag.  Popołudnie spędzimy na spacerze po dzielnicy Belem. Czas wolny na zakupienie pamiątek. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ:8

LIZBONA – WYLOT WARSZAWA Transfer-GDAŃSK

Transfer na lotnisko, wylot z Lizbony. Zakończenie świadczeń. Lizbona (LIS) Warszawa (WAW)    07:00  12:00

(w przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych - bez śniadania)

 

        TERMIN:   15-22 września 2023                  CENA: 5220zł  + 155EUR ( BILETY ,TAKSA )

        

Świadczenia w cenie:

-przelot  Warszawa-Lizbona-Warszawa (z bagażem podręcznym 8 kg/os. + torebka, i głównym 23 kg/os.

-ubezpieczenie UNIQA Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, OC 50 000 EURO,

-przejazdy autokarem

 -wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje z napojami bezalkoholowymi – kawa, herbata, mleko do śniadania, woda do kolacji; dodatkowe napoje płatne),

-zakwaterowanie w hotelach 3*,

-opiekę polskiego pilota,

-opiekę duchową Księdza,

-obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny Turystyczny Fundusz Pomocowy

-transfer Parafia -Lotnisko-Parafia

Cena nie zawiera:

obligatoryjnych kosztów realizacji programu, biletów wstępu oraz napiwków dla kierowców i przewodników 150 EUR od os. (płatne na miejscu u pilota), podatku miejskiego przy noclegach w Lizbonie 2 EUR/os./dzień i w Bradze 1,5 EUR/os./dzień – płatne na miejscu, usług nie zawartych w punkcie „cena zawiera”,

Uwagi:   

• Codziennym punktem programu jest Msza Święta.

• Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

• Cena dotyczy osoby w pokoju 2-os. Możliwość dopłaty do pokoju 1-os. 950 zł.

• Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).

• Warunkiem wjazdu jest posiadanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.

Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy.

 

Uwagi:

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

 

Potwierdzenie rezerwacji następuje po podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki 1500 zł/os.

Do rezerwacji potrzebne jedynie imiona i nazwiska takie jak w dokumencie tożsamości zabieranym w podróż, dokładna data urodzenia, nr tel. komórkowego.

 

 

 

Ten się Bogu podoba, komu się Bóg podoba

św. Rafał Kalinowski

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
120 0.063937902450562