Rezurekcja

31 marca 2024

W Niedzielę Wielkanocną wczesnym rankiem zgromadziliśmy się w kościele, by wziąć udział w procesji rezurekcyjnej.  Po zakończeniu procesji przeżywaliśmy radość ze Zmartwychwstania Chrystusa celebrując uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył ks. Proboszcz. Na zakończenie liturgii zabrzmiało uroczyste rozesłanie pokreślone tak długo oczekiwanym Alleluja. Po Mszy świętej kapłani składali wiernym życzenia, rozdając przygotowane na ten szczególny czas karty świąteczne oraz dzieląc się symbolicznym jajeczkiem. :)

Wielkość ofiary mierzy się ważnością intencji.

Wasilij Rozanow