Żywy Różaniec Rodziców

Czym jest Różaniec Rodziców?

Jak to działa? Jak i kiedy się modlić? Czy są jakieś spotkania w Kościele?

Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane różami. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Są dwa rodzaje róż - lokalne, zakładane w parafiach, szkołach, grupach przyjaciół itp., oraz internetowe, do których można dołączyć na stronie www.rozanecrodzicow.pl ". Do parafialnej róży różańca rodziców można dołączyć zgłaszając się do ks.Tomasza.

Modlimy się w dowolnie i dogodnie wybranym miejscu i czasie. Najlepiej wybrać sobie jakiś konkretny czas w ciągu dnia i wpleść tę modlitwę w rytm dnia – to w końcu tylko 3-5 minut czasu.

W pierwszym dniu kolejnego miesiąca przechodzimy do kolejnej tajemnicy, czyli po pierwszej radosnej następuje druga, potem trzecia i tak dalej. Po tajemnicach radosnych następują tajemnice Światła, następnie bolesne i chwalebne, a po chwalebnych znowu radosne. Osoba odmawiająca tajemnicę Pierwszą Radosną odmawia tez początkowe modlitwy różańca świętego czyli Wierzę w Boga, Ojcze nas, trzy razy Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

Co zyskujemy?

1. Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom - i to codziennie - wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask) - pełniej wypełniamy 4 przykazanie.
  2. Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę - jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!.
  3. Rozwój naszej osobistej modlitwy, często też rodzice podejmują wspólnie modlitwę za dzieci, jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie. ( jak najbardziej zalecane i bardzo owocne!)

Kto może dołączyć? Kto może modlić się w Różańcu Rodziców?

Dołączyć do modlitwy w Różańcu Rodziców może praktycznie każdy:

1. oczywiście mogą modlić się rodzice naturalni,
  2. rodzice którzy zaadoptowali dzieci,
  3. rodzice chrzestni, którzy własnych dzieci nie mają,
  4. rodzice pozostający w separacji i rozwiedzeni,
  5. rodzice, którzy pozostają w związkach niesakramentalnych - liczne świadectwa potwierdzają, że taka modlitwa pomaga w jakiś sposób takie trudne sytuacje uporządkować,
  6. wszyscy, którzy przyjmują odpowiedzialność za dzieci czyli wychowawcy, nauczyciele, katecheci, opiekunowie dzieci np. kadra harcerska itp. - tu również jest wiele świadectw działania tej modlitwy zmieniającej i losy dzieci i relacje w konkretnych środowiskach,
  7. wreszcie osoby, które nie mają dzieci - ale mają pragnienie w sercu do podjęcia takiej modlitwy w intencji dzieci innych rodziców.

Wszyscy, w których sercu zrodzi się pragnienie takiej modlitwy mogą w niej wziąć udział.

Intencje

W Różańcu Rodziców wszyscy modlimy się w następujących intencjach:

1. Prosimy o to, żeby Bóg, w imię ofiary Jezusa Chrystusa usunął skutki naszych grzechów  i zaniedbań rodzicielskich, aby nie wpływały one negatywnie na nasze dzieci.
  2. Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.
  3. Prosimy o dobre środowisko wzrastania naszych dzieci i uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki ich dotykają.
  4. Prosimy o rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencji dzieci, aby jak najwięcej dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!
  5. Modlimy się w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz za Kościół Święty

Szczegółowe informacje i rozważania znajdują się na stronie internetowej  www.rozanecrodzicow.pl

Zapraszamy do tworzenia Róż Rodziców w naszej parafii. Więcej informacji u ks. Tomasza.

Pierwsza róża różańcowa rodziców modlących się za dzieci

im. Św. Joanny Beretty Molli

powstała 1. sierpnia 2020 roku, przy parafii pw. bł. Doroty z Mątew w Gdańsku, animatorką róży jest Pani Ewa Kruszyńska

Druga róża różańcowa rodziców modlących się za swoje dzieci

im. Św. Zelii i Ludwika Martin (rodziców Św. Teresy od Dzieciątka Jezus)

powstała 20. września 2020 roku, przy parafii bł. Doroty z Mątew w Gdańsku, animatorką róży jest Pani Anna Karbowska

Trzecia róża różańcowa rodziców modlących się za woje dzieci

im. Św. Moniki

powstała 10. grudnia 2020 roku, przy parafii bł. Doroty z Mątew w Gdańsku, animatorką róży jest Pani Anna Ferenc

Obecnie tworzona jest kolejna, czwarta róża różańcowa rodziców modlących się za dzieci.

Jeśli ktoś się modli, Pan Bóg w nim oddycha!

ks. Jan Twardowski