21.03.2020

Szczęść Boże,

obecnie nie ma planów dotyczących strukturalnego przesunięcia daty I Komunii Świętej - w mocy pozostaje cały czas dzień 7 czerwca. Tym samym, do indywidualnej decyzji poszczególnych rodziców pozostaje zgoda na przyjęcie przez dzieci obu sakramentów zgodnie z kalendarium parafialnym.

Proszę również, aby od Pani Krawcowej Krystyny odbierać przygotowane na uroczystość I Komunii Świętej Alby. U mnie natomiast od dłuższego czasu pozostają do odbioru cztery świece zamówione przez Państwa.

Zachęcam, aby wraz z dziećmi łączyć się w przeżywaniu mszy świętej o g. 12.00, którą transmitujemy za pomocą naszej strony na Facebooku (nie trzeba mieć założonego konta).

Również z naszej strony kierujemy prośbę, by czas kwarantanny dzieci spędzały w domu rezygnując całkowicie z koleżeńskich odwiedzin, rodzinnych spotkań czy wspólnej zabawy na podwórku/placu zabaw.

Z życzeniami zdrowia,

Szcześć Boże,

przypominam informację przekazaną na spotkaniu, iż na czas trwania decyzji rządowej o zastosowaniu szczególnych środków ostrożności przed koronawirusem obecność dzieci w kościele na mszach świętych i nabożeństwach pozostawiam roztropności i odpowiedzialności rodziców. Proszę jednocześnie, by dzieci, które pozostają w domach ćwiczyły pieśni komunijne.

Na obecny czas msze święte i nabożeństwa odbywają się w naszym kościele według stałego planu.

Szczęść Boże,

zwrcam uwagę na zmianę godziny nabożeństwa drogi krzyżowej dla dzieci w stosunku do wcześniejszych planów i zapisu w kalendarium. Nabożeństwo będzie o g. 17.30.

16.02.2020

Szczęść Boże,

rodzicom chciałbym przypomnieć, że obecność dzieci na mszy świętej o g. 12.00 jest obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii.
Proszę też o ćwiczenie do przyszłej niedzieli piosenki Małe TGD pt. "Bohater" - odsyłam do nagrania tutaj.
U mnie osobiście czekają na odbiór książeczki dzieci, które były nieobecne w dniu poświęcenia książeczek.
Rodziców, którzy zrezygnowali z przygotowania dziecka w naszej parafii bardzo proszę o powiadomienie o tym - jeśli niemożliwe jest osobiste spotkanie to choćby drogą mailową kssieniawski@gmail.com .

28.01.2020

Szczęść Boże,

W najbliższą niedzielę poświęcenie książeczek dla dzieci oraz spotkanie w dolnym kościele po mszy świętej.

Bardzo proszę rodziców, którzy chcieliby zapisać dziecko na wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie na zakończenie Białego Tygodnia (13 czerwca - sobota) o wydrukowanie deklaracji i dostarczenie do niedzieli, 2 lutego.

Do mnie lub Pani katechetki ze Szkoły nr 85 proszę o dostarczanie plansz z udziału na mszach świętych roratnich w Adwencie.

Rodziców, którzy jeszcze tego nie uczynili uprzejmię proszę o wpłacenie składki komunijnej ze względu na czynione już zakupy komunijne, z których dzieci korzystają.

Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie serdecznie pozdrawiam,

Szczęść Boże,

po spotkaniu rodziców w zakładce "Sprawy organizacyjne" można obejrzeć film z ubiegłorocznej uroczystości pierwszokomunijnej, aby zobaczyć efekty pracy Panów, którzy również w tym roku będą odpowiedzialni za zdjęcia i filmowanie I Komunii Świętej. Film można zobaczyć również klikajac tutaj.

23.10.2019

Szczęść Boże,

po spotkaniu z rodzicami pozostawiam jeszcze jeden pomysł wszystkim chętnym rodzicom. Pomysł dotyczy wspólnego wyjazdu rodziców na dzień integracji 13/14 grudnia br. Wyjazd około g. 18.00 w piątek, powrót w sobotę w godzinach późnego popołudnia. Koszt to około 90 zł. Będzie trochę zabawy i trochę modlitwy. Rodziców zainteresowanych proszę o informację mailową kssieniawski@gmail.com . Musi zebrać się grupa przynajmniej 30 osób. Zachęcam!

22.10.2019

Szczęść Boże,

dzisiaj spotkanie dla rodziców (bez dzieci) i okazja do spotkania z Panią krawcową, która odpowie na pytania dotyczące alb.

Zamieszczam również spis pieśni, z którymi dzieci powinny się zaznajomić. Pieśni można znaleźć tutaj: Pieśni dla dzieci .

15.10.2019

Szczęść Boże,

w najbliższą niedzielę (20 października) na mszy św. o g. 12.00 poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.

Dzieci i rodziców zachęcam do wzięcia udziału w sobotniej procesji różańcowej ulicami naszej parafii. Msza św. o g. 18.00 i po niej procesja, zakończenie ok. g. 21.00 (dla chętnych!)

Z moich obliczeń wynika, że nie wszyscy jeszcze odebrali książeczkę do naklejek za niedzielną mszę świętą. Przy tym przypominam, że msza św. o g. 12.00 jest obowiązkowa dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

06.10.2019

Szczęść Boże,

przypominam o miesiącu różańcowym. Dzieci z radością przychodzą na 5 wybranych spotkań w październiku - różaniec w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00 w górnym kościele. Przy tej okazji potwierdzeniem obecności jest zabrany obrazek (w zależności od dnia może być ich kilka) - uwaga: kilka obrazków może świadczyć o obecności na jednym spotkaniu ponieważ niekiedy dzieci otrzymują kilka obrazków jednego dnia.

Przypomnienie również o tym, że msza św. o g. 12.00 jest dla dzieci obowiązkowa, a ławki specjalnie dla dzieci zarezerwowane i podpisane hasłem "Godzina 12.00: Dzieci - I Komunia".

Z pozdrowieniem,

ks. Krzysztof

Człowiek jest tęsknotą Boga, jest celem Jego miłości.

św. Augustyn