Aktualności

8 czerwca 2020

Szczęść Boże,

za nami piekne dwa dni, w czasie których dzieci przystąpiły po raz pierwszy do spowiedzi świętej oraz przyjęly po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. 

Przed nami tradycyjne przedłużenie świętowania tych wydarzeń poprzez Biały Tydzień.

Spotykamy się na Mszy Świętej, aby dziękować Panu Bogu za dar sakramentów i modlić się za osoby, który pomogły nam się do tych wydarzeń przygotować. Zapraszam zatem wg następującego porządku do górnego kościoła:

PONIEDZIAŁEK, godz. 18.00 - modlimy się za rodziców i rodzeństwo - tego dnia poświęcamy i wręczamy pamiątki w formie obrazka

WTOREK, godz. 18.00 - modlimy się za naszych rodziców chrześtnych - tego dnia możliwość zobaczenia zdjęć od g. 16.30

ŚRODA, godz. 18.00 - modlimy się za nasze babcie i naszych dziadków - możliwość zobaczenia zdjęć od g. 16.30, na mszy św. poświęcimy dary dla parafii z okazji I Komunii Świętej - 3 ornaty maryjne i welon eucharystyczny

CZWARTEK, godz. 12.00 - Msza Święta dziękczynna za dar Pierwszej Komunii Świętej

PIĄTEK, godz. 18.00 - modlimy się za nauczycieli, wychowawców, katechetów i księży z parafii - tego dnia poświęcamy pamiątki pierwszokomunijne otrzymane w prezencie

SOBOTA - dzień na indywidualne, rodzinne zakończenie Białego Tygodnia (proponuję prywatny wyjazd do Matemblewa lub Gietrzwałdu)

Do zobaczenia!
ks. Krzysztof

28 maja 2020

Szczęść Boże!

1. Po pierwsze w imieniu Pani Krystyny bardzo dziękuję za dyscyplinę w odbieraniu szat komunijnych, zostały jeszcze pojedyncze sztuki z naszej parafii, o których odbiór serdecznie proszę. Dzięki temu sklep utrzymał się na rynku i dalej prowadzi działalność.

2. Wczoraj zostały zapowiedziane zmiany dotyczące zniesienia limitu osób przebywających w świątyni. Proszę jednak pamiętać, że ta zmiana nie oznacza, że w kościele może byc nieograniczona liczba osób - jesteśmy zobowiązani, aby zachować 2-metrowy odstęp od innych uczestników liturgii. W związku z tą zmianą zwiększamy o 2 osoby limit możliwych osób towarzyszących każdemu dziecku - to znaczy, że każdemu dziecku może towarzyszyć 8 osób. Proszę jednak o podanie danych tych osób zgodnie z prośbą wyrażoną w mailu, gdyż do świątyni będą wpuszczane jedynie osoby znajdujące się na liście. Pozostajemy przy imiennych miejscach w świątyni, które zapewnią bezpieczną, wymaganą prawem, odległość - w założeniu rodzina będzie zajmowała jedną ławkę. Zwracam też uwagę, że w świątyni nadal będzie obowiązywał obowiązek noszenia maseczki zakrywającej nos i usta. 

3. W sobotę prześlę Państwu 2 katechezy, o których przeprowadzenie poproszę Państwa w domu z dziećmi. Nie będą długie ani wymagające, ale będą bardzo istotne bezpośrednio przed I Komunią niezależnie od katechezy szkolnej prowadzonej przez Panie ketechetki. 

Serdecznie pozdrawiam,

ks. Krzysztof

25 maja 2020

Szczęść Boże,

w sobotę została wysłana do Państwa wiadomość dotycząca spraw organizacyjnych I Komunii św., gdy chodzi o terminy czerwcowej. Jednocześnie informuję, że nie ma już możliwości dopisania dziecka na termin czerwcowy. Brakuje również kilku podpisanych deklaracji dotyczących wyboru terminu czerwcowego - bardzo proszę o niezwłoczne uzupełnienie braków.

Jeśli chodzi o termin powakacyjny to nic się obecnie nie zmieniło odnośnie sprecyzowania daty - termin zostanie podany po przerwie wakacyjnej z około miesięcznym wyprzedzeniem, o ile warunki związane z pandemią na to pozwolą. W sprawach komunijnych proszę o kontakt mailowy kssieniawski@gmail.com , 

z pozdrowieniem,

ks. Krzysztof

8 maja 2020

Dotyczy terminu czerwcowego:

Drodzy Rodzice!

Wszystkie sprawy związane z bezpośrednim przygotowaniem do spowiedzi i Komunii prześlę za pomocą maila w przyszłym tygodniu. Wówczas również podzielę ostatecznie wszystkie funkcje. Proszę również zastanowić się na formą przyjmowania Komunii przez dzieci (na rękę, do ust) - zapytanie wyślę poprzez maila.

Bardzo proszę, aby rodzice, których nie było na spotkaniu bezwzględnie w niedzielę uzupełnili dokumentację podpisując formularz prośby o Komunię św. dla dziecka w terminie czerwcowym - bez podpisanej zgody nie ma możliwości organizowania uroczystości.

Pozdrawiam,

ks. Krzysztof

4 maja 2020

Szczęść Boże,

minął czas nadsyłania deklaracji dotyczących Pierwszej Komunii Świętej - dlatego też link poniżej jest już nieaktywny. Spotkanie z rodziacmi jest zaplanowane na wtorek, 5 maja, godz. 19.00 w górnym kościele.

WAŻNE: Spotkanie dotyczy WYŁĄCZNIE rodziców dzieci zapisanych na termin czerwcowy!

ks. Krzysztof

25.04.2020

Aktualizacja odnośnie strojów komunijnych: sklep zostaje zamknięty od 16 maja, do 15 maja Pani Krystyna prosi o odbiór szat zamówionych przez Państwa.

Niezmiennie proszę o zapoznanie się informacjami:  

http://www.parafiajasien.gda.pl/aktualnosci/aktualnosci/61658/pierwsza-komunia-swieta-informacje

24.04.2020 

Szczęść Boże,

bardzo proszę o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi organizacji Pierwszej Komunii Świętej i pierwszej spowiedzi świętej w naszej parafii (proszę kliknąć link!)

http://www.parafiajasien.gda.pl/aktualnosci/aktualnosci/61658/pierwsza-komunia-swieta-informacje

Niezależnie od Państwa decyzji dotyczącej przystąpienia przez dzieci do Pierwszej Komunii Świętej zwracam się w imieniu Pani Krystyny z prośbą o odbieranie zamówionych alb komunijnych, gdyż firma Pani Krystyny jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej - proszę potraktować tę prośbę w duchu odpowiedzialności i solidarności.

Z pozdrowieniem,

ks. Krzysztof 

19.04.2020

 Szczęść Boże,

Drodzy Rodzice i Opiekunowi,

wczoraj został opublikowany Komunikat Kurii Metropolitalnej Gdańskiej, który traktuje o organizacji I Komunii św. w Archidiecezji Gdańskiej. Można się z nim zapoznać na stronie Archidiecezji Gdańskiej. Jednocześnie informujemy, że nie zapadła jeszcze decyzja, co do sposobu i czasu organizacji pierwszej spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii. Decyzja zapadnie na przełomie kwietnia i maja, gdy dowiemy się o majowych restrykcjach dotyczących walki z koronawirusem. Proszę również o ewentualne sugestie z Państwa strony - w formie elektronicznej, bo inna nie jest na razie możliwa - na adres kssieniawski@gmail.com . Gdy podejmiemy ostateczną decyzję niezwłocznie zostanie ona podana do wiadomości w tym miejscu. 

Pozdrawiam,

ks. Krzysztof

21.03.2020

Szczęść Boże,

obecnie nie ma planów dotyczących strukturalnego przesunięcia daty I Komunii Świętej - w mocy pozostaje cały czas dzień 7 czerwca. Tym samym, do indywidualnej decyzji poszczególnych rodziców pozostaje zgoda na przyjęcie przez dzieci obu sakramentów zgodnie z kalendarium parafialnym.

Proszę również, aby od Pani Krawcowej Krystyny odbierać przygotowane na uroczystość I Komunii Świętej Alby. U mnie natomiast od dłuższego czasu pozostają do odbioru cztery świece zamówione przez Państwa.

Zachęcam, aby wraz z dziećmi łączyć się w przeżywaniu mszy świętej o g. 12.00, którą transmitujemy za pomocą naszej strony na Facebooku (nie trzeba mieć założonego konta).

Również z naszej strony kierujemy prośbę, by czas kwarantanny dzieci spędzały w domu rezygnując całkowicie z koleżeńskich odwiedzin, rodzinnych spotkań czy wspólnej zabawy na podwórku/placu zabaw.

Z życzeniami zdrowia,

ks. Krzysztof

13.03.2020

Szcześć Boże,

przypominam informację przekazaną na spotkaniu, iż na czas trwania decyzji rządowej o zastosowaniu szczególnych środków ostrożności przed koronawirusem obecność dzieci w kościele na mszach świętych i nabożeństwach pozostawiam roztropności i odpowiedzialności rodziców. Proszę jednocześnie, by dzieci, które pozostają w domach ćwiczyły pieśni komunijne.

Na obecny czas msze święte i nabożeństwa odbywają się w naszym kościele według stałego planu.

 

ks. Krzysztof

Szczęść Boże,

zwrcam uwagę na zmianę godziny nabożeństwa drogi krzyżowej dla dzieci w stosunku do wcześniejszych planów i zapisu w kalendarium. Nabożeństwo będzie o g. 17.30.

 

16.02.2020

Szczęść Boże,

rodzicom chciałbym przypomnieć, że obecność dzieci na mszy świętej o g. 12.00 jest obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii.
Proszę też o ćwiczenie do przyszłej niedzieli piosenki Małe TGD pt. "Bohater" - odsyłam do nagrania tutaj.
U mnie osobiście czekają na odbiór książeczki dzieci, które były nieobecne w dniu poświęcenia książeczek.
Rodziców, którzy zrezygnowali z przygotowania dziecka w naszej parafii bardzo proszę o powiadomienie o tym - jeśli niemożliwe jest osobiste spotkanie to choćby drogą mailową kssieniawski@gmail.com .

ks. Krzysztof 

28.01.2020

Szczęść Boże,

W najbliższą niedzielę poświęcenie książeczek dla dzieci oraz spotkanie w dolnym kościele po mszy świętej.

Bardzo proszę rodziców, którzy chcieliby zapisać dziecko na wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie na zakończenie Białego Tygodnia (13 czerwca - sobota) o wydrukowanie deklaracji i dostarczenie do niedzieli, 2 lutego.

Do mnie lub Pani katechetki ze Szkoły nr 85 proszę o dostarczanie plansz z udziału na mszach świętych roratnich w Adwencie.

Rodziców, którzy jeszcze tego nie uczynili uprzejmię proszę o wpłacenie składki komunijnej ze względu na czynione już zakupy komunijne, z których dzieci korzystają.

Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie serdecznie pozdrawiam,

ks. Krzysztof 

26.11.2019

Szczęść Boże,

po spotkaniu rodziców w zakładce "Sprawy organizacyjne" można obejrzeć film z ubiegłorocznej uroczystości pierwszokomunijnej, aby zobaczyć efekty pracy Panów, którzy również w tym roku będą odpowiedzialni za zdjęcia i filmowanie I Komunii Świętej. Film można zobaczyć również klikajac tutaj.

23.10.2019

Szczęść Boże,

po spotkaniu z rodzicami pozostawiam jeszcze jeden pomysł wszystkim chętnym rodzicom. Pomysł dotyczy wspólnego wyjazdu rodziców na dzień integracji 13/14 grudnia br. Wyjazd około g. 18.00 w piątek, powrót w sobotę w godzinach późnego popołudnia. Koszt to około 90 zł. Będzie trochę zabawy i trochę modlitwy. Rodziców zainteresowanych proszę o informację mailową kssieniawski@gmail.com . Musi zebrać się grupa przynajmniej 30 osób. Zachęcam!

ks. Krzysztof

22.10.2019

Szczęść Boże,

dzisiaj spotkanie dla rodziców (bez dzieci) i okazja do spotkania z Panią krawcową, która odpowie na pytania dotyczące alb.

Zamieszczam również spis pieśni, z którymi dzieci powinny się zaznajomić. Pieśni można znaleźć tutaj: Pieśni dla dzieci .

15.10.2019

Szczęść Boże,

w najbliższą niedzielę (20 października) na mszy św. o g. 12.00 poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. 

Dzieci i rodziców zachęcam do wzięcia udziału w sobotniej procesji różańcowej ulicami naszej parafii. Msza św. o g. 18.00 i po niej procesja, zakończenie ok. g. 21.00 (dla chętnych!)

Z moich obliczeń wynika, że nie wszyscy jeszcze odebrali książeczkę do naklejek za niedzielną mszę świętą. Przy tym przypominam, że msza św. o g. 12.00 jest obowiązkowa dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

ks. Krzysztof

06.10.2019

Szczęść Boże,

przypominam o miesiącu różańcowym. Dzieci z radością przychodzą na 5 wybranych spotkań w październiku - różaniec w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00 w górnym kościele. Przy tej okazji potwierdzeniem obecności jest zabrany obrazek (w zależności od dnia może być ich kilka) - uwaga: kilka obrazków może świadczyć o obecności na jednym spotkaniu ponieważ niekiedy dzieci otrzymują kilka obrazków jednego dnia.

Przypomnienie również o tym, że msza św. o g. 12.00 jest dla dzieci obowiązkowa, a ławki specjalnie dla dzieci zarezerwowane i podpisane hasłem "Godzina 12.00: Dzieci - I Komunia".

Z pozdrowieniem,

ks. Krzysztof 

Pokora jest nie tylko warunkiem autentyczności i prawdziwości wszystkich cnót, lecz także warunkiem przemienienia w Chrystusie. Ale ma ona w sobie samej wysoką wartość, nadaje człowiekowi szczególne piękno.

Dietrich von Hildebrand

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
123 0.089936017990112