Sprawy organizacyjne

Dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi świętej w sobotę, 6 czerwca, w czasie wspólnego nabożeństwa połączonego z wyznaniem wiary o g. 9.30 w górnym kościele. Do pierwszej Komunii świętej przystąpią dnia następnego w niedzielę, 7 czerwca, w czasie mszy świętej o g. 10.00 w górnym kościele.

ALBY KOMUNIJNE – w dzień spowiedzi świętej dzieci przychodzą na nabożeństwo ubrane odświętnie, ale nie w albach. Natomiast w dzień Pierwszej Komunii Świętej i przez cały Biały Tydzień dzieci przychodzą do kościoła w tradycyjnych albach komunijnych. W naszej parafii obowiązuje jednakowy wzór (niezmienny od kilku lat). Organizacją alb komunijnych zajmuje się Pani Krystyna Kolka (Krimar. Salon Mody z siedzibą w Gdańsku-Wrzeszczu). Możliwość spotkania z Panią krawcową będzie podczas spotkania dla rodziców w październiku. Wszelkie formalności związane z uszyciem lub przeróbką alb komunijnych oraz opłaty za alby rodzice załatwiają bezpośrednio z Panią Krystyną. Dzieci nie posiadają żadnych dodatkowych ozdób komunijnych poza ewentualnym wiankiem na głowie dziewczynek (nie kupujemy rękawiczek ani torebeczek). Poniżej można zobaczyć wzory alb obowiązujących w naszej parafii:

ZDJĘCIA I FILM – w czasie uroczystości I Komunii świętej zdjęcia wykonują i film nagrywają jedynie wynajęci specjalnie na ten dzień fotografowie. Możliwość spotkania z panami w celu zaznajomienia się z warunkami zakupu zdjęć i filmu z uroczystości będzie w czasie listopadowego spotkania dla rodziców. Sprawy związane ze zdjęciami oraz filmem rodzice załatwiają bezpośrednio z obsługującymi uroczystość fotografami.

ORGANIZACJA, KWESTIE FINANSOWE – uroczystość I Komunii świętej wiąże się z szeregiem przygotowań zarówno merytorycznych jak i gospodarczych. Dzieci otrzymują pamiątki, uczą się śpiewu podczas prób z panem organistą, trzeba również zadbać o sprawy związane z przygotowaniem świątyni.

Składka komunijna w tym roku została wyznaczona na 150 zł od dziecka.

W tę kwotę jest wliczone wszystko, co potrzebne będzie do zakupienia lub zorganizowania w kościele – nie jest w to wliczona cena alby oraz zdjęcia/film, a także opcjonalny wyjazd do Gietrzwałdu. Składka natomiast obejmuje wystrój i przygotowanie świątyni, dewocjonalia (różaniec, medalik, książeczka), materiały formacyjne w ciągu roku, próby śpiewu z organistą, pamiątkowy obrazek komunijny, książeczki i obrazki niedzielne, tradycyjny dar ołtarza jako pamiątka dzieci pierwszokomunijnych. Rozliczenie finansowe jest przewidziane na piątek przypadający w Białym Tygodniu po mszy świętej wieczornej.

Termin wpłat składki komunijnej – do 27 października. Rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 85, zgodnie ze zwyczajem, wpłacają składkę do skarbnika klasy, który przekazuje fundusz Pani Katechetce. Pozostali rodzice wpłacają fundusz bezpośrednio do księdza Krzysztofa. Indywidualne kwestie dotyczące trudnej sytuacji materialnej, które uniemożliwiają partycypowanie w którychś kosztach organizacyjnych prosimy zgłaszać osobiście do księdza Krzysztofa odpowiedzialnego za przygotowanie do I Komunii świętej.

Bóg jest duchem, stąd też ci, którzy Go wielbią, winni to czynić w Duchu i prawdzie.

J 4,24

143 0.24163198471069