I Komunia Święta 2021 - bieżące informacje

Katecheza dla dzieci przy parafii

Odbywa się ona według Państwa deklaracji:

• Grupa I – godz. 12.15;
  • Grupa II – godz. 14.40 (delikatna zmiana godziny);
  • Grupa III – godz. 15.30;
  • Grupa IV – godz. 16.30;
  • Grupa V – godz. 18.45.

Ze względu na bardzo zróżnicowaną ilość dzieci na różne godziny katechezy odbywają się w dolnym kościele.

Katechezy z reguły będą odbywały się co tydzień. Jeżeli spotkanie będzie odwołane, wówczas poinformuję na bieżąco. Z góry już zapowiadam, że 2 listopada ze względu na Dzień Zaduszny spotkań nie będzie.

Jeżeli dziecko jednorazowo nie może uczestniczyć w katechezie ze swoją grupą, to zapraszam na inną godzinę.

Na katechezę dzieci przynoszą ze sobą zeszyt (wystarczy 16 kartek) i coś do pisania.

Bezpieczeństwo podczas epidemii

Ze względu na trwającą epidemię na spotkanie wysyłamy dziecko zdrowe, które nie miało kontaktu z osobą zakażoną COVID-19 lub przebywającą na kwarantannie. Jeżeli Państwo odprowadzają swoje dzieci na spotkanie, to proszę nie wchodzić samemu do dolnego kościoła, by ograniczyć kontakt z innymi dziećmi.

Dzieci proszę uwrażliwić na kwestię bezpieczeństwa:

• Dezynfekcja rąk przy wejściu i wyjściu;
  • Ograniczenie kontaktu z innymi dziećmi, które nie są z klasy dziecka;
  • Maseczki zakrywające usta i nos przy kontakcie z innymi dziećmi;
  • Bezpieczne odległości pomiędzy dziećmi.

Bez żadnego problemu jesteśmy w stanie zapewnić Waszym dzieciom całkowite bezpieczeństwo. Dolny kościół jest na tyle przestrzenny, a grupy nie są aż tak duże, że przy zdyscyplinowaniu dzieci nic im nie grozi.

Jeżeli któreś dziecko ze względu na chorobę lub kwarantannę nie może przyjść na spotkanie, to proszę o kontakt mailowy. Postaram się przesłać dla takiego dziecka materiały, które pomogą mu w indywidualnym przygotowaniu.

Poświęcenie

Przypominam harmonogram poświęceń różnych przedmiotów kultu religijnego dla Waszych dzieci:

*11 października - różańce (podczas Mszy Św. niedzielnej o godz. 12:00),

*29 listopada – medaliki (podczas Mszy Św. niedzielnej o godz. 12:00)

*10 stycznia – świece (podczas Mszy Św. niedzielnej o godz. 12:00)

*21 lutego - modlitewniki (podczas Mszy Św. niedzielnej o godz. 12:00)

(różańce, medaliki i świece proszę zakupić we własnym zakresie – modlitewniki zakupię jednakowe dla wszystkich)

Najbliższe poświęcenie już za tydzień – 11 października. Dzieci przynoszą różańce, które pobłogosławię podczas Mszy świętej.

Modlitwy do zaliczenia

Jutro na spotkaniu rozdam dzieciom kartki z modlitwami do zaliczenia oraz tabelkę z podziałem na dany miesiąc (kartki załączam też w mailu). Proszę te miesiące traktować nie jako ostateczny termin, ale jako propozycję rozłożenia materiału. Tabelę z modlitwami do zaliczenia dzieci wklejają na początku lub końcu zeszytu.

Dzieci z SP 85 proszę by modlitwy zaliczały u mnie w szkole. Pozostałe dzieci mogą je zaliczać u swoich katechetów lub tuż przed swoim spotkaniem w poniedziałki u mnie.

Proszę przynieść do końca października

• prośbę o przygotowanie dziecka do I Komunii Świętej (wzór załączam w mailu),
  • jeżeli dziecko ochrzczone w innej parafii - świadectwo chrztu świętego,
  • jeżeli dziecko mieszka na terenie innej parafii - zgodę księdza proboszcza na przygotowanie dziecka w parafii bł. Doroty z Mątew.

Zdjęcie dziecka w wersji elektronicznej

Do końca października proszę przesłać zdjęcie dziecka na maila: andrzejlojtek@gmail.com

Plik proszę zaatutować: Nazwisko i imię dziecka

Zdjęcie będzie potrzebne do tablo, które zrobimy na uroczystość I Komunii Świętej. Chodzi o zdjęcie twarzy dziecka. Proszę, żeby było to w miarę aktualne zdjęcie (dzieci szybko się zmieniają). Nie musi być to zdjęcie legitymacyjne albo wykonane przez profesjonalnego fotografa. Może być zrobione telefonem. Ważne by dziecko miało niezasłoniętą twarz (bez okularów przeciwsłonecznych lub nakrycia głowy) oraz bez innych osób, zwierząt, przedmiotów itp.

Termin Komunii

Są dwa terminy do wyboru:

• W sobotę, 29 maja 2021 roku o godz. 11.00;
  • W niedzielę, 30 maja 2021 roku o godz. 10.30.

Państwo dowolnie wybierają termin według własnego uznania. Proszę jedynie, żeby raczej się trzymać tego, co było deklarowane podczas pierwszego spotkania z rodzicami.

W połowie października prześlę SMSem link do ankiety, w której Państwo zdeklarują się na konkretny termin.

Najbliższe spotkanie dla rodziców:

We wtorek, 27 października o godz. 18:45 w górnym kościele.

Przygotowaniem w parafii dzieci do I Komunii Świętej zajmuje się ks. Andrzej. Wszystkie pytania kierujemy na maila: andrzejlojtek@gmail.com

Powstań, ty, który już straciłeś nadzieję. Powstań, ty, który cierpisz. Powstań, ponieważ Chrystus objawił ci swoją miłość i przechowuje dla ciebie nieoczekiwaną możliwość realizacji.