XXVI Niedziela Zwykła.

29 września 2019

1. Dzisiaj, na g. 19.00 do dolnego kościoła zapraszamy małżonków na wspólną modlitwę i katechezę na temat wpływu grzechu pierworodnego na małżeństwo. Po spotkaniu dyskusja na ten temat w Bibliotece.

2. Dzisiaj ostatni dzień zapisów dzieci na przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. W zakrystii można pobrać kartę, którą podpisaną przez rodziców doręczyć do ks. Krzysztofa, natomiast jutro mija termin zgłaszania kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii w salce spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich, a w kawiarence spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa. O g. 19.00 w Bibliotece spotkanie Bractwa św. Pawła.

4. We wtorek rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy do górnego kościoła                w poniedziałki, środy i piątki na g. 17.00, natomiast dorosłych i młodzież codziennie na g. 17.30 do dolnego kościoła. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych prowadzi Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii                             – dyżury róż dostępne na tablicy ogłoszeń.

5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji, koronka do Bożego Miłosierdzia o                       g. 15.00.

6. Chór parafialny zaprasza wszystkich chcących dołączyć do zespołu na spotkanie w środę o g. 19.00 do dolnego kościoła, natomiast Wspólnota Marana Tha, zaprasza na spotkania do biblioteki parafialnej w drugą i czwartą środę każdego miesiąca po wieczornej Eucharystii. O g. 19.30 w kawiarence parafialnej pierwsza katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

6. Przypominamy, że 1. października w Jasieńskiej Kawce rozpoczyna się II edycja Kursu Alfa - jedenastu spotkań na temat chrześcijaństwa dla wszystkich, którzy chcieliby odnowić wiarę, rozbudzić ją lub po prostu poszukują odpowiedzi na pytania o Boga i Kościół. Zapraszamy do udziału. Są jeszcze wolne miejsca.

7 W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota. W pierwszy piątek nabożeństwo do NSPJ po wieczornej Eucharystii. Spowiedź św. w dolnym kościele dla dorosłych od g. 17.00, natomiast dla dzieci po nabożeństwie różańcowym od 17.30. W pierwszą sobotę różaniec wynagradzający o g. 17.30 pod przewodnictwem Wspólnoty Żywego Różańca.

8. W piątek o g. 18.30 w bibliotece spotkanie Kręgu biblijnego, natomiast w kawiarence o g. 19.00 spotkanie wspólnoty młodzieżowej Ruch Lednicki.

9. Informujemy, że od października w naszej parafii będzie miała miejsce wystawa malarska Pana Bogdana Barczyka pt. „Dzieci modlące się”.

11. Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy gościć Grzegorza Miecznikowskiego. Tego dnia po Eucharystii o g. 18.00 zapraszamy na adorację z modlitwą uwielbienia. Więcej informacji na plakatach.

10. W niedzielę, 13. października o g. 19.00 w dolnym kościele spotkanie rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania. Katecheza dla młodzieży w środy o g.19.30 w kawiarence parafialnej.

11. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na rok 2020.

12. Przypominamy, że w każdą niedzielę o g. 11.00 w dolnym kościele, odbywa się specjalna Msza Święta dla dzieci w wieku przedszkolnym, natomiast w górnym kościele o g. 12.00 msza dla dzieci szkolnych oraz przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej oraz spowiedzi. O g. 9:15 w dolnym kościele specjalna Msza Święta dla osób starszych, chorych i cierpiących. Msza Święta dla młodzieży oraz dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania o g. 13.15.

13. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, naszego parafialnego biuletynu oraz do obejrzenia nowego programu naszej parafialnej telewizji TVO Gdańsk Jasień.

Kto ma prawdziwego przyjaciela, nie potrzebuje lustra.

przysłowie malezyjskie