Porządek mszy świętych w niedzielę i święta nakazane:
sobota godz. 18.00 - msza z formularza niedzielnego

7:30 - msza poranna
10:30 - Suma Parafialna
10.45 - msza dla przedszkolaków w okresie roku szkolnego  (dolny kościół)

12:00 - msza dla dzieci szkolnych (górny kościół)
13:15 - msza z udziałem kandydatów do bierzmowania
18:00 - msza wieczorna
Dni powszednie8:00, 18:00
możliwość spowiedzi 5 minut przed mszą
środa - 17.30 różaniec po mszy Nowenna do MBNP
czwartek -Adoracja po mszy wieczornej do 20.00 oraz spowiedź

Godziny otwarcia Biura Parafialnego:

wtorek, czwartek 16.00 - 17.30
sobota 10.00 - 12.00

Adres:
ul. Kartuska 349
tel. 58 3-03-99-94

e-mail: pytania@parafiajasien.gda.pl

Numer konta:

Małżeństwo

ślubPrzymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu (Katechizm Kościoła Katolickiego, 1601)

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA ZE SKUTKAMI CYWILNYMI (ŚLUB KONKORDATOWY)

Co najmniej na trzy miesiące przed ślubem narzeczeni mają obowiązek zgłosić się osobiście do kancelarii parafialnej celem ustalenia dokładnej daty ślubu oraz pobrania formularzy na nauki przedmałżeńskie i poradnictwo rodzinne.

Dwa miesiące przed ślubem narzeczeni zgłaszają się ponownie w kancelarii celem sporządzenia protokołu oraz wygłoszenia zapowiedzi przedślubnych.

Wymagane dokumenty: akty chrztu św. narzeczonych wydane przez parafię chrztu (nie starsze niż 6 miesięcy od daty planowanego ślubu), zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa z USC w trzech egzemplarzach (nie starsze niż 3 miesiące od daty planowanego ślubu), dowody osobiste, świadectwa ukończenia religii w zakresie szkoły ponadpodstawowej.

W przypadku, gdy obydwoje narzeczeni nie są naszymi parafianami, wymagana jest licencja na pobłogosławienie małżeństwa w parafii tutejszej lub zgoda proboszcza jednego z narzeczonych na ślub poza parafią rodzimą.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA BEZ SKUTKÓW CYWILNYCH

Wymagane dokumenty: akty chrztu św. narzeczonych wydane przez parafię chrztu (nie starsze niż 6 miesięcy od daty planowanego ślubu), odpis aktu małżeństwa z USC, dowody osobiste, świadectwa ukończenia religii w zakresie szkoły ponadpodstawowej.