Komunia Święta

Informacji dotyczących Pierwszej Komunii Świętej w roku 2019 udzielają Ks. Proboszcz, Ks. Mirosław i Pani katechetka Wioleta.

TERMIN PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W ROKU 2019: 16 czerwca godz. 10.00

PIERWSZE SPOTKANIE Z RODZICAMI: 18 września

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE DLA RODZICÓW: 2 października, godz. 19.00 (dolny kościół)

Dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej są zobowiązane uczestniczyć w niedziele we mszy św. o g. 9.30 w dolnym kościele. Jest to msza św. przygotowująca do tej uroczystości.

Rodziców prosi się o wypełnienie druku: ZGŁOSZENIE DO I KOMUNII ŚW. Druki należy składać do połowy miesiąca października. Można je uzyskać u katechetki Pani Wiolety i Ks. Mirosława, a także w kancelarii parafialnej.

28 września (piątek) w kawiarence parafialnej w godz. 17.00-19.00 Pani krawcowa będzie brać miary z dzieci na alby I-komunijne. Można w tym dniu zaopatrzyć się u niej w różańce, książeczki, świece (chyba że dzieci posiadają własne świece od chrztu), a także w medaliki, krzyżyki i łańcuszki (jeśli nie otrzymały ich w dniu chrztu św.)

7-go października (we wspomnienie MB Różańcowej) podczas mszy świętej o g. 9.30 poświecimy dzieciom różańce, a w niedzielę  9 grudnia (po Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP) podczas mszy świętej o 9.30 poświęcimy medaliki, krzyżyki i łańcuszki.

Dzieci obowiązkowo uczestniczą w różańcu dla dzieci odbywającym się w naszej parafii w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00 w górnym kościele.

Świece do I komunii i książeczki poświęcimy w roku 2019. Terminy będą podane na spotkaniu w listopadzie.

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy.

Seneka