Komunia Święta

Jest sakramentem ustanowionym przez Chrystusa w czasie Ostatniej Wieczerzy. Za każdym razem, gdy sprawowana jest Msza święta dokonuje się ta sama Ofiara, której Jezus dokonał w Wieczerniku. Nie jest to zatem ani przypomnienie ani naśladowanie w ścisłym sensie, ale jest to dokonywanie i uczestniczenie w tej samej Ofierze Jezusa. W czasie Mszy św. dokonuje się prawdziwa, realna i substancjalna przemiana chleba w Ciała Jezusa i wina w Krew Jezusa.

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w naszym kraju Pierwsza Komunia święta odbywa się dla dzieci w wieku 9 lat (dawna II klasa szkoły podstawowej). Ze względu na zmiany w systemie oświaty Pierwsza Komunia św. w Kościele Katolickim w Polsce odbywać się będzie zasadniczo dla dzieci z III klas szkół podstawowych.

Bądź wytrwały do czasu, kiedy będziesz mógł zebrać to, co zasiałeś.

św. Augustyn

138 0.19190192222595