Jak zostać parafianinem?
Do parafii nie obowiązują zapisy. Parafianinem staje się już poprzez chęć zamieszkania w danym miejscy dłużej niż 3 miesiące.

Kiedy będzie Msza święta?
Najbardziej aktualne godziny Mszy świętych z informacją, który ksiądz będzie ją odprawiał znajdziesz tutaj: http://www.parafiajasien.gda.pl/grafik-sluzby-bozej-33915

SPRAWY DOT. SAKRAMENTÓW:

CHRZEST

Jak zgłosić chrzest?
Dokładne informacje dot. chrztu w naszej parafii znajdziesz tutaj: http://www.parafiajasien.gda.pl/sakramenty-i-sakramentalia-14946/chrzest-14947

Jak zostać chrzestnym?
By zostać chrzestnym trzeba:

• ukończyć 16 lat;
  • przyjąć chrzest w Kościele Katolickim, pierwszą Komunię świętą oraz sakrament bierzmowania;
  • wypełniać praktyki religijne, uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej, móc przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii świętej;
  • prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką, to znaczy: nie żyć w związku jedynie cywilnym, nie żyć w związku niesakramentalnym ani w konkubinacie.

Jeżeli spełniasz powyższe wymagania i jesteś naszym parafianinem, to zapraszamy do biura parafialnego w godzinach otwarcia (wtorek i czwartek 16-17.30, sobota 10-12). Jeżeli dopiero co się przeprowadziłeś, to i tak zapraszamy (zobacz pytanie: „Jak zostać parafianinem?”)

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Jaki jest termin I Komunii Świętej?
W naszej parafii ostatni pełny weekend maja jest ustalony jako zwyczajowa data I Komunii Świętej. Proszę nie traktować jednak tego potwierdzenie terminu po wsze czasy. Dokładną uroczystości datę staramy się potwierdzić na rok przed uroczystością. O tym czy dziecko przystąpi w sobotę czy w niedzielę decydują rodzice i nie ma limitu miejsc na dany dzień.

Kiedy ruszają zapisy na I Komunię Świętą?
Zapisy ruszają w połowie września w roku szkolnym, w którym planowana jest uroczystość.

Kto może rozpocząć przygotowania do I Komunii Świętej?
Ochrzczone dziecko w III klasie szkoły podstawowej.

BIERZMOWANIE

Kiedy ruszają zapisy do bierzmowania?
Zapisy do bierzmowania ruszają wiosną na rok przed planowanym sakramentem.

Kto może przystąpić do bierzmowania?
Bierzmowanie odbywa się dla uczniów klasy I szkoły średniej. Należy jednak pamiętać, że przygotowania rozpoczynają się już w VIII klasie.

Jaki jest termin bierzmowania?
Termin jest ustalany przez Kurię Metropolitalną i podawany jest z reguły w styczniu, w roku kalendarzowym, w którym planowane jest bierzmowanie.

ŚLUB

Czy mogę zarezerwować termin ślubu?
Tak, jednak by zarezerwować termin ślubu zapraszamy osobiście do biura parafialnego w godzinach otwarcia (wtorek i czwartek 16-17.30, sobota 10-12). Wyjaśniamy wówczas jak wygląda przygotowanie do ślubu, jakie dokumenty i kiedy trzeba złożyć oraz podajemy potrzebne numery telefonu do organizacji uroczystości.

Szukający Pana znajdą Go, a znalazłszy Go, będą Go chwalić.

św. Augustyn