Porządek mszy świętych w niedzielę i święta nakazane:
sobota godz. 18.00 - msza z formularza niedzielnego

7:30 - msza poranna
10:30 - Suma Parafialna
10.45 - msza dla przedszkolaków w okresie roku szkolnego  (dolny kościół)

12:00 - msza dla dzieci szkolnych (górny kościół)
13:15 - msza z udziałem kandydatów do bierzmowania
18:00 - msza wieczorna
Dni powszednie8:00, 18:00
możliwość spowiedzi 5 minut przed mszą
środa - 17.30 różaniec po mszy Nowenna do MBNP
czwartek -Adoracja po mszy wieczornej do 20.00 oraz spowiedź

Godziny otwarcia Biura Parafialnego:

wtorek, czwartek 16.00 - 17.30
sobota 10.00 - 12.00

Adres:
ul. Kartuska 349
tel. 58 3-03-99-94

e-mail: pytania@parafiajasien.gda.pl

Numer konta:

Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza jest wspólnotą którą głównym celem jest posługa i realizacja litrugii w kościele. Wspólnota składa się z:

• aspirantów którzy jeszcze się uczą do bycia minitrantem i poznają dopiero swoję obowiązki i prawa,
  • ministranów którzy publicznie - wobec wiernych i rodziców zgłosili swoją gotowość do pełnienia służby przy ołtarzu, oraz wystarczająco dobrze znają swoję obowiązki i prawa
  • lektorów którzy służą przede wszystkim czytaniem Słowa Bożego i w pełni znają swoja zadania podczas litrugii

Wspólnota ta przede wszystkim na celu przybliżanie wszystkim wiernym litrugii Mszy Świętej oraz pozostałych nabożeństw. W pierwszej kolejności jest to służba Panu Bogu, w drugiej kolejności służba wobec kapłana który składa ofiarę modlitwy wobec Boga. Liturgia Mszy Świętej składa się z wielu małych elementów, które tworzą jedną całość, dzięki czemu bogactwo tej modlitwy jest tak duże i dzięki czemu potrzebna jest praca i posługa tak wielu osób. W historii opiekunami Jasieńskiego LSO był ks. Paweł Jakimcio, ks. Wojciech Paszko, ks. Patryk Misiewicz, a obecnie jest nim ks. Bogdan Pulczyński - i do niego można kierować wszelkie potrzebne wnioski i zapytania.

Wszelkie informacje o LSO w lewym bocznym panelu - w zakładce LSO

Modlitwa Ministranta przed Mszą Świętą:

Oto za chwilę przystąpię "Do Ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją". Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić.
Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia,
by myśli moje były przy Tobie,
by oczy moje były zwrócone na ołtarz,
a serce moje oddane tylko Tobie. Amen.

Modlitwa Ministranta po Mszy Świętej:

Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach przez dzień dzisiejszy i całe me życie, szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen