Boże Ciało 2024

30 maja 2024

30 maja obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem. W naszym kościele została odprawiona uroczysta Msza Św., którą sprawowali wspólnie kapłani pracujący w naszej parafii pod przewodnictwem ks. proboszcza Adama. Po Mszy Św. na ulice Jasienia wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Kapłan niosący Najświętszy Sakrament wyszedł z kościoła po dywanie z kwiatów. Jak co roku, procesja przyozdobiona była dziećmi, które po raz pierwszy uczestniczyły w tym roku w sakramencie Eucharystii. Na zakończenie procesji, przy czwartym ołtarzu, kapłan udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. 

Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się w przygotowanie całej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy udekorowali trasę, wykonali ołtarze: I - Grupa Miłosierdzia, MaranaTha i Grupa Uwielbienia, II - Żywy Różaniec, Różaniec rodziców za dzieci, Harcerze III - Zwiazek Podhalan w Polsce o. w Gdańsku, IV - Domowy Kośció, Oaza i Wspólnota Krwi Chrystusa. Dziękujemy całej oprawie muzycznej, orkiestrze, organiście, Związkowi Podhalan w Polsce o. w Gdańsku, zespołowi młodzieżowemu "Siloe", zespołowi rodzinnemu "Zakorzenieni w Chrystusie", zespołowi "Dorotis". Dziękujemy tym którzy nieśli baldachim a także pocztom Sztandarowym. Bardzo dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza, Panom kościelnym, dzieciom I Komunijnym, dzieciom niosącym poduszki i sypiącym kwiatki, harcerzom, Policji i osobom dbającym o bezpieczeństwo i kierowanie ruchem. Szczególnie dziękujemy tym osobom, którzy wykonali przepiękny dywan z kwiatów w kościele oraz przy wszystkich trzech ołtarzach. Jest już tp nasza piękna Jasieńska tradycja. Dziękujemy wszystkim za obecność i dar wspólnej modlitwy. Niech żywy Bóg obecny w Eucharystii błogosławi i prowadzi. Bóg zapłać.

Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej.

Wielkość ofiary mierzy się ważnością intencji.

Wasilij Rozanow

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
119 0.079311847686768