II Niedziela zwykła

20 stycznia 2019

1. Od minionego piątku trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, a w sobotę będziemy obchodzić w Kościele XIX Ogólnopolski Dzień Islamu. Zachęcamy do modlitwy w intencji jedności i dialogu międzyreligijnego.

2. We wtorek, 22 stycznia, w Panamie nastąpi ceremonia otwarcia XXXIV Światowych Dni Młodzieży, którym towarzyszy obecność Ojca Świętego Franciszka. Zachęcamy do śledzenia relacji z tych wydarzeń w środkach przekazu i ogarnięcia modlitwą wszystkich uczestników.

3. W tym tygodniu spotkania grup duszpasterskich oraz katechezy do bierzmowania odbywają się według stałego harmonogramu. 23 stycznia (środa) po mszy św. wieczornej wspólnota Marana Tha zaprasza do kawiarenki parafialnej na opłatek z udziałem ks. Profesora Andrzeja Kowalczyka. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele wspólnot z innych parafii.

4. W przyszłą niedzielę o g. 19.00 zapraszamy ponownie chętnych małżonków na wspólne spotkanie „U-więzi-eni w małżeństwie” – tym razem tematem spotkania będzie znaczenie i wartość więzi psychicznej małżonków. Zapraszamy do dolnego kościoła!

5. Osoby, które chciałyby włączyć się w modlitwę we wspólnocie Żywego Różańca bardzo prosimy o kontakt z ks. Mirosławem. W ostatnim czasie zwolniło się miejsce w Róży Bł. Doroty. Zachęcamy!

6. Ks. Krzysztof zaprasza dorosłych mężczyzn, którzy kiedyś byli ministrantami, a dziś już są np. dojrzałymi ojcami czy mężami i chcieliby przypomnieć sobie stare dobre czasy, do włączenia się w liturgiczną grupę SENIORÓW. Chętnych ks. Krzysztof prosi o kontakt dzisiaj po mszach świętych.

7. Przypominamy i zachęcamy do udziału w parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w piątki od g. 8.30 do 17.45 w kaplicy w dolnym kościele. Zapraszamy też do udziale we mszy św. od poniedziałku do piątku o g. 7.00 w dolnym kościele.

8. Trwa wizyta duszpasterska. Od poniedziałku do piątku kolęda rozpoczyna się o g. 17.00, a w soboty i niedziele o g. 15.00. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami, jakie nastąpiły w minionym tygodniu. Kolędy dodatkowe prosimy zgłaszać osobiście w zakrystii lub w biurze parafialnym.

9. W poniedziałek przypada Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka – pamiętajmy o modlitwie i odwiedzeniu naszych drogich dziadków.

10. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• Poniedziałek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • Czwartek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła
  • Piątek – Święto Nawrócenia Świętego Pawła
  • Sobota – wspomnienie Św. Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
  • Niedziela – zakończenie Światowych Dni Młodzieży i Msza posłania

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, odwiedzenia naszej strony internetowej i zabrania biuletynu.

W Chrystusie mamy odkupienie przez krew Jego: odpuszczenie wykroczeń dzięki bogactwu Jego łaski.

Ef 1,7

131 0.20747113227844