XXV Niedziela Zwykła

20 września 2020

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 września 2020 r.

Mimo zdjętych obostrzeń, prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas udziału we Mszach św. oraz nabożeństwach. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa. Przez wstawiennictwo bł. Doroty
z Mątew prośmy Boga o ustanie epidemii.

1. Za tydzień, w niedzielę (27.09) odbędzie I Komunia Święta o godz. 10:30 i 12:00. Dzień wcześniej (26.09) o godz. 10:00 dzieci przystąpią do Sakramentu Pokuty. Pamiętajmy o dzieciach i ich rodzicach w swoich modlitwach.
Ze względu na uroczystości I Komunii Świętej proponujemy uczestnictwo we Mszach św. o innych godzinach.

2. Pierwsza katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. w 2021 roku odbędzie się w poniedziałek (5.10) wg harmonogramu grup. Zapisy i więcej informacji na stronie parafialnej i u ks. Andrzeja.

3. Informujemy, że młodzież klasy pierwszej szkoły średniej, od października rozpocznie przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zgłoszenia można dokonywać poprzez wypełnienie specjalnego formularza dostępnego w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej. Zgłoszenia do końca września. Pierwsza katecheza kandydatów odbędzie się w środę, (7.10)  o godz. 19.00 w harcówce. Spotkanie rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania, w niedzielę (27.09) o godz. 19.00 w kościele.

4. Młodzież uzdolnioną muzycznie zapraszamy do współtworzenia zespołu muzycznego. Spotkania w soboty
o godz. 19.00. w kawiarence parafialnej. Pierwsze spotkanie 3 października.

5. Ks. Tomasz zaprasza młodzież, szczególnie tą która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania na spotkanie we wtorek, (29.09) o godz. 19.00 do kawiarenki parafialnej.

6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę od 18:45 do 21.00. Od 18:45 do 19.30 rozważanie Ewangelii na najbliższą niedzielę. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o  g. 21.00.

7. Zachęcamy do tworzenia róż różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci. Zachętę szczególnie kierujemy do rodziców, których dzieci przygotowują się do sakramentów, ale także do rodziców, których dzieci są już dorosłe, lub którzy spodziewają się dziecka. To tylko jedna dziesiątka różańca dziennie! Zapisy i informacje osobiście lub mailowo u ks. Tomasza. Zapraszamy także do Wspólnoty Żywego Różańca.

8. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby dołączyć do Grupy Bielanek iswoją posługą ubogacać służbę przy ołtarzu o kontakt z ks. proboszczem.

8. Zapraszamy wszystkie dzieci od I do VI klasy szkoły podstawowej na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w środę na godz. 17.00 do kawiarenki parafialnej. Wspólnota ta ma za zadanie kształtować wiarę dzieci w taki sposób, by odkrywały wielki dar dziecięctwa Bożego.

15.    W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:

• w poniedziałek (21.09) święto św. Mateusza Apostoła
  • we wtorek (22.09) dzień poświęcony św. Ricie. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. połączona
    z nabożeństwem do św. Rity na godz. 19:00. Podczas tego spotkanie szczególnie modlić się będziemy
    o świętość naszych rodzin.
    Na to spotkanie można przynieść róże, które zostaną pobłogosławione.
  • w środę (23.09) wspomnienie św. Ojca Pio, kapłana
  • w sobotę (26.09) wspomnienie św. Kosmy i Damiana, męczenników

16. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii, szczególnie za te złożone
w zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 9869,20
.Ofiary na inwestycje prowadzone
w naszej parafii można składać także na konto parafialne umieszczone na naszej stronie parafialnej. Dziękujemy także za modlitwę i słowa życzliwości.

17. Po Mszy św. do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny oraz nasz parafialny biuletyn. Planujemy wydawanie naszego parafialnego miesięcznika. Osoby, które chciałby się włączyć redagowanie czasopisma prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

18. Na koniec polećmy Miłosiernemu Panu naszych drogich zmarłych: zmarłych proboszczów naszej parafii, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, zmarłych z naszych rodzin: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wspólnota Żywego Różańca

W październiku dyżur różańcowy obejmują róże:

1)      św. Tereski od dzieciątka Jezus w dniach: 3, 7, 13, 14, 21, 28 października

2)      Bł. Doroty z Mątew w dniach: 1, 2, 4, 5 października

3)      Św. Jana Chrzciciela w dniach: 6, 8, 9, 10 października

4)      Św. Jana Pawła II w dniach: 11, 12, 15 października

5)      Bł. Jerzego Popiełuszki w dniach: 16, 17, 18, 19 października

6)      Św. Rodziny w dniach: 20, 22, 23, 24 października

7)      Matki Królowej Przenajdroższej Krwi Chrystusa w dniach: 25, 26, 27 października

8)      Św. Jadwigi Królowej Polski w dniach: 29, 30, 31 października

Muszą być ludzie, którzy mają odwagę mówić swobodnie.

Giordano Bruno