XXXII Niedziela zwykła

11 listopada 2018

1. Zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych, które odbywają się zgodnie z programem dostępnym na tablicy z tyłu kościoła i na naszej stronie internetowej. Nie odbędzie się jedynie poniedziałkowe spotkanie Bractwa św. Pawła. Ks. Krzysztof zaprasza na piątkowe spotkanie kręgu biblijnego, na którym będzie poruszany temat „Posługiwanie się przysięgą w Ewangelii Mateusza”.

2. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszego parafialnego chóru i uświetniać parafialne uroczystości zapraszamy na spotkanie w środę o g. 19.30 do dolnego kościoła.

3. W kalendarzu intencji są jeszcze wolne intencje na poranne msze święte roratnie w grudniu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

4. Wszystkich małżonków zapraszamy na spotkanie tematyczne „Weź nie pytaj, weź się przytul. O czułości w małżeństwie”. W czasie spotkania konferencja, świadectwo i wspólna modlitwa. Zapraszamy w niedzielę, 25 listopada, o g. 19.00 do naszego kościoła.

5. Ks. Julian, którego dzisiaj gościmy, zbiera dary dla pensjonariuszy domu „Złota Jesień”. Mogą to być: pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, środki czystości, środki opatrunkowe z data ważności oraz podstawowe leki i wszystko to, co może się przydać i sprawić radość mieszkańcom domu. Dary można przynosić do zakrystii. Za wszystko serdeczne Bóg zapłać!

6. W przyszłą niedzielę przypada II Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszka na zakończenie Roku Miłosierdzia w 2016 roku.  Tego dnia będziemy również gościć kleryka naszego seminarium, który będzie zbierał doroczne ofiary na utrzymanie oliwskiej uczelni kształcącej przyszłych księży.

7. Można zapisywać się na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii organizowaną przez ks. Proboszcza w dniach 2-10 czerwca. Na pielgrzymkę do Włoch w dniach 1-11 marca pozostały dwa miejsca wolne.

8. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• Poniedziałek – św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • Wtorek – Świętych pierwszych męczenników Polski oraz Święto Matki Bożej z Pompejów
  • Sobota – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy również o zabranie naszego parafialnego biuletynu. Zapraszamy do lektury!

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy.

Seneka

127 0.36906003952026