XXV Niedziela zwykła

23 września 2018

1. W tym tygodniu wszystkie spotkania grup duszpasterskich odbywają się zgodnie ze stałym planem dostępnym na tablicy z tyłu kościoła, w biuletynie i na stronie internetowej:

• Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w poniedziałek na msze świętą o g. 18.00, a po niej na spotkanie w salce.
  • Bractwo św. Pawła zaprasza pełnoletnich mężczyzn, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę i kształtować w sobie postawę lidera w rodzinie i wspólnocie na spotkanie w poniedziałek o g. 19.00 do biblioteki.
  • Ruch Rodzin Nazaretańskich Ks. Tomasz zaprasza na spotkanie we wtorek po mszy świętej wieczornej.
  • Wspólnota Marana tha spotyka się w środę po mszy świętej wieczornej w salce w dolnym kościele.
  • Wspólnota Szkoły Maryi zaprasza w czwartek po mszy świętej do biblioteki.
  • Krąg Biblijny dla wszystkich zainteresowanych Ziemią Świętą, poznawaniem Pisma Świętego i modlitwą słowem Bożym ks. Krzysztof zaprasza w piątek o g. 18.30 do biblioteki (wejście przez biuro parafialne) – (ZMIANA GODZINY)
  • Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami ks. Krzysztof zaprasza w niedzielę na g. 11.30 do zakrystii, pozostali ministranci mają swoją zbiórkę w każdą sobotę o g. 9.00.

2. W poniedziałek o g. 19.00 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców młodzieży pragnącej przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku.

3. Młodzież klas III gimnazjum rozpocznie bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania od przyszłego miesiąca. W związku z tym, od niedzieli 7 października zapraszamy kandydatów do bierzmowania na mszę świętą na godz. 18.00

3. Ks. Tomasz zaprasza do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę w dniach 19-20 października. Wyjazd z piątek popołudniu. Koszt przejazdu, noclegu i śniadania – 160 zł - wpłacane przy zapisach. Zapisy i informacje w zakrystii do niedzieli, 7 października.

4. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Włoch w dniach 1-11 marca mogą zapoznać się z programem i uzyskać szczegółowe informacje u ks. Krzysztofa w zakrystii.

5. W dniach 1-2 października Ks. Proboszcz organizuje wyjazd do Radecznicy (jedyne w Polsce miejsce objawień św. Antoniego) Koszt 170 zł. Więcej informacji u Księdza Proboszcza.

6. Miary do alb dla dzieci przystępujących w przyszłym roku do I Komunii Świętej, Pani krawcowa będzie zdejmowała w piątek, 28 września, w g. 17.00 – 19.00 w kawiarence parafialnej.

7. Dzisiaj odbywa się na Jasnej Górze doroczna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin – zachęcamy wszystkich małżonków, aby w duchowej łączności z Jasną Górą odnowić przysięgę małżeńską prywatnie (W naszej parafii odnowienie przysięgi będzie możliwe w czasie mszy św. o g. 10.30 i 12.00.). Przy tej okazji zachęcamy też małżonków do pogłębiania swojej wiary przez udział we wspólnocie Domowego Kościoła. Kontakt z ks. Krzysztofem.

8. Przypominamy, że w piątek w dolnej kaplicy odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek po mszy św. o g. 8.00, zakończenie o g. 17.45. Zachęcamy do skorzystania!

9. W związku z rozpoczynającym się od przyszłego tygodnia miesiącem różańcowym prosimy wszystkich członków Róż naszej parafii o zapoznanie się z planem prowadzenia różańca w kościele. Za zaangażowanie już teraz bardzo dziękujemy.

10. Ks. Tomasz i Wspólnota Szkoła Maryi zapraszają do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które odbędą się w naszej parafii w ostatni weekend października tj. 26-28 października. Szczegóły podamy wkrótce.

11. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca Ks. Tomasz oraz Wspólnota Szkołą Maryi zapraszają na mszę na godzinę 18.00, po mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

12. Kalendarz liturgiczny:

• Czwartek – Św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • Piątek – Św. Wacława, męczennika
  • Sobota – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym w tym tygodniu artykuły poświęcone życiu kapłanów dawnych i współczesnych. Prosimy o zabranie naszego parafialnego biuletynu. Zapraszamy do lektury!

Nie jesteśmy więc, bracia, dłużnikami ciała, abyśmy mieli żyć według ciała.

Rz 8,12

128 0.20272612571716