III Niedziela Wielkiego Postu

7 marca 2021

1.    Kończymy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Bardzo dziękujemy o. Józefowi za wygłoszone do nas słowo pełne Ducha Świętego. Wierzymy, że ten święty czas ćwiczeń duchowych przyniesie w naszych sercach błogosławione owoce. Życzymy Ojcu Bożej łaski i darów Ducha Świętego w przepowiadaniu i prowadzeniu wiernych do Jezusa.

2.    Z wielką radością informujemy, że Papież Franciszek 2 marca mianował nowym Metropolitą Gdańskim
ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdę dotychczasowego arcybiskupa metropolitę białostockiego. Arcybiskup Tadeusz Wojda urodził się w 1957 roku na Kielecczyźnie.Święcenia biskupie otrzymał w archikatedrze białostockiej. Zawołaniem biskupim są słowa z Ewangelii wg św. Marka - „Aby była głoszona Ewangelia”. Pamiętajmy o Arcybiskupie Nominacie w naszych modlitwach.

3.    Zachęcamy do zamawiania intencji na marzec, w powszednie dni tygodnia jest dużo wolnych intencji.

4.    Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki o 8:30, 17:00 dla dzieci, 18:30, 19:30 dla młodzieży oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

5.    W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:

• w środę (10.03) przypada 50. rocznica śmierci Biskupa Gdańskiego Edmunda Nowickiego.
  • w sobotę (13.03) przypada 8. Rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka.
  • w przyszłą niedzielę (14.03) przeżywać będziemy Niedzielę Laetare. Tego dniazapraszamy całą Wspólnotę Żywego Różańca na Mszę Świętą i krótkie nabożeństwo na godz. 10:30.

6.    We wtorek (9.03) w dolnym kościele spotkanie wspólnoty Żywego Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci. Spotkanie rozpocznie się o g. 19.00 konferencją na temat negatywnych skutków grzechów i zaniedbań rodzicielskich w życiu dziecka, następnie wspólna Eucharystia, na koniec adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy rodziców do włączenia się w dzieło modlitwy różańcowej za swoje dzieci.

7.    W środę katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w formie online, natomiast msza święta połączona z katechezą w środę, 17.03 o g. 19.00 w dolnym kościele.

8.    W środę zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18.45 do 21.00. Adoracja rozpoczyna się od wspólnego, 45-minutowego rozważania Słowa Bożego przeznaczonego na najbliższą niedzielę. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

9.    Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy do kontaktu z ks. Tomaszem.

10. Zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w jakąkolwiek pomoc w planowane inwestycje remontowe w naszym kościele. Spotkanie odbędzie się w piątek (12.03) o godz. 19:00 w kawiarence.

11. Pod obrazem naszej patronki bł. Doroty z Mątew została ustawiona skarbonka na kwiaty do grobu Pańskiego dekoracje świąteczne do kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Bardzo dziękujemy również za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii. W przyszłą niedzielę (II niedzielę miesiąca) taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

12.  W ostatnim czasie w jednym z domów na działkach wybuchł pożar. Jest wielka potrzeba wyremontowania części domu oraz wsparcia finansowego dla rodziny. Osoby, które chciałyby w jakikolwiek sposób pomóc prosimy o kontakt z ks. proboszczem

13. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, specjalny dodatek Gościa niedzielnego poświęcony św. Józefowi w cenie 9 zł oraz nasz parafialny biuletyn. Do nabycia jest także najnowszy numer naszego miesięcznika „DorotheA”. W marcowym numerze przeczytamy min. na temat trzech wielkopostnych praktyk pokutnych, rozpoczynamy cykl na temat św. Hildegardy z Bingen oraz znajdziemy rozważanie na temat 7 grzechów głównych. Serdecznie zachęcamy do nabycia. Gazetkę można otrzymać przy wyjściu z kościoła z min. 2 zł.

14.  Na koniec polećmy Miłosiernemu Panu naszych drogich zmarłych: zmarłych proboszczów naszej parafii, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, zmarłych z naszych rodzin oraz śp. Władysława Klinkosza, którego odprowadziliśmy w minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku. Dobry Jezu a nasz Panie…

Modlitwa za nowego metropolitę gdańskiego

Boże, Pasterzu i Rządco wszystkich wiernych, wejrzyj łaskawie na swojego sługę arcybiskupa Tadeusza, którego ustanowiłeś pasterzem Kościoła gdańskiego. Daj mu słowem i przykładem przyczyniać się do dobra ludu, któremu będzie przewodził, aby razem z nim doszedł do życia wiecznego. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.

św. Brat Albert Chmielowski

119 0.091935157775879