XXIX Niedziela zwykła.

21 października 2019

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Pamiętajmy w naszej modlitwie o misjonarzach i dziełach misyjnych.

2. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki w górnym kościele o g. 17.00, dla dorosłych codziennie o 17.30 w dolnym kościele.

3. Dziękujemy wszystkim, obecnym na wczorajszej procesji różańcowej ulicami naszej parafii. Nasze podziękowanie kierujemy także do tych, którzy pomogli w organizacji tego modlitewnego wydarzenia oraz w tworzeniu wielkiego różańca misyjnego.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej w najbliższy wtorek o g. 19.00 w dolnym Kościele. Na spotkaniu możliwość zobaczenia i zamówienia alb komunijnych.

5. W piątek Mszą św. wieczorną, rozpoczną się w naszej parafii weekendowe rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadzi Szkoła Maryi. Zachęcamy do uczestnictwa. Więcej informacji na plakatach.

6. Spotkanie Kręgu biblijnego na temat Ewangelii wg. św. Mateusza w piątek o g. 19.00

7. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za zmarłych w listopadzie. W naszym kościele dostępne są specjalnie przygotowane kartki wypominkowe. Wypełnione czytelnie należy wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzyni przy obrazie Matki Bożej.

8. Zachęcamy, aby za tydzień po Mszach św., zabrać ze sobą obrazek z imieniem jednego/jednej z kandydatów do bierzmowania, których obejmujemy swoją modlitwą na czas przygotowań. Obrazki można otrzymać od młodzieży przy wyjściu z kościoła.

9. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na działalność naszego parafialnego biuletynu.

Człowiek jest doskonałością świata, Duch jest doskonałością człowieka, miłość jest doskonałością ducha, caritas zaś - miłość Boża - jest doskonałością miłości

św. Franciszek Salezy