III Niedziela Wielkiego Postu

3 marca 2024

1.    W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:

• Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 8:30, 17:00 dla dzieci, 18:30 i 19:30 dla młodzieży.
  • Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz. 17:00.

2.    W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:

• w poniedziałek (4.03) święto św. Kazimierza Królewicza
  • w przyszłą niedzielę (10.03) przeżywać będziemy Niedzielę Laetare.

3.    W środę (6.03) zapraszamy na Mszę świętą na godz. 18:00 połączoną z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele prowadzoną przez O. Józefa Witko OFM. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia literatury religijnej.

4.    W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację NS na godz. 17:00 i Mszę Św. na godz. 18:00 w intencji powołań.

5.    W czwartek (7.03) na godz. 18.45 do kawiarenki parafialnej zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Tematem spotkania będzie "Miłość podstawą Jego tronu".

6.    W piątek (8.03) zapraszamy Grupę Miłosierdzia na Mszę świętą i Drogę Krzyżową na godz. 19:00 do kaplicy adoracji. Zapraszamy również wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grupy modląc się koronką do Bożego Miłosierdzia.

7.    W przyszłą niedzielę (10.03) zapraszamy na godz. 20:00 do górnego kościoła na „Kapłańskie Uwielbienie”. Jest cykl comiesięcznych spotkań animowanych muzycznie i modlitewnie przez księży naszej archidiecezji. Duchowni modlą się za swoich współbraci, powierzonych sobie wiernych oraz o nowe powołania.

8.     Ksiądz Arcybiskup zachęca do modlitwy, o którą prosiła Matka Boża w Kobeho, w Rwandzie. Mowa o tzw. Różańcu siedmiu boleści.W swoim założeniu ma prowadzić do zrozumienia zła grzechu, rodząc i potęgując skruchę oraz potrzebę ciągłego nawrócenia. Na ławkach z tyłu kościoła zostały wyłożone różańce i modlitwy. Zostały one wykonane przez więźniów osadzonych w czterech pomorskich więzieniach.

9.    Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się (17.03) o godz. 19.00 w Górnym Kościele.

10.Najnowszy numer naszego miesięcznika „Dorothea” wyjątkowo ukaże się w przyszłą niedzielę

11. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii. W minionym tygodniu na konto parafialne na cele inwestycyjne wpłacono 1369 zł. Pod obrazem naszej patronki bł. Doroty z Mątew została ustawiona skarbonka na kwiaty do grobu Pańskiegoi dekoracje świąteczne do kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W minionym tygodniu zostały ustawione dwa nowe dębowe konfesjonały.Kolejne dwa, które zostaną umieszczone we wnękach pod chórem są w przygotowaniu. Za tydzień II niedziel miesiąca, taca przeznaczona będzie na sfinansowanie kolejnych konfesjonałów.

13. Na koniec polećmy Miłosiernemu Panu naszych drogich zmarłych: zmarłych proboszczów naszej parafii, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, zmarłych z naszych rodzin, śp. Gizelle Bober, śp. Jerzego Zwara, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Im świętsza jest prawda.. tym pokorniejszy powinien być ten, kto ją głosi.

Mikołaj Gogol