XIV Niedziela zwykła

8 lipca 2018

8 lipca 2018
XIV Niedziela zwykła

1. Witamy i pozdrawiamy wszystkich gości przebywających na terenie naszej parafii. Życzymy im dobrego wypoczynku!

2. Miesiąc lipiec jest w Kościele poświęcony uczczeniu Najdroższej Krwi Chrystusowej. Wraz ze wspólnotą Krwi Chrystusa zapraszamy codziennie po mszy świętej wieczornej (w niedzielę po mszy św. o g. 9.00) przed Najświętszy Sakrament na Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. Zachęcamy też do prywatnej modlitwy tą litanią, której tekst można zabrać przy wyjściu z kościoła.

3. W piątek, 13 lipca, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do górnego kościoła na różaniec fatimski o g. 17.30 i mszę świętą, po której wyruszy procesja z figurą dookoła świątyni. Przypominamy również, że w piątek w dolnej kaplicy odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – zachęcamy, by w okresie letnim więcej czasu poświęcić na modlitwę podczas adoracji.

4. W poniedziałek, 16 lipca, nasi ministranci wyjeżdżają na swój wakacyjny wyjazd do Wiela. Ks. Krzysztof prosi rodziców młodszych ministrantów, aby z zakrystii odebrać listę ekwipunku na wyjazd. Zbiórka w dzień wyjazdu o g. 10.00 przy wejściu na plebanię.

5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie sprawujemy w niedzielę mszy świętej o g. 10.45, a msze święte w tygodniu celebrujemy w dolnym kościele. Spowiedź w dolnym kościele odbywa się od zeszłego tygodnia w pomieszczeniu opatrzonym kartką informacyjną.

6. Wszystkich rodziców pragnących ochrzcić swoje dziecko w naszej parafii prosimy o zgłaszanie się z kompletem dokumentów w tygodniu poprzedzającym niedzielę chrztu. Przypominamy też, że chrztu św. udzielamy w każdą niedzielę po mszy św. o g. 10.30, a nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbywa się w sobotę po mszy św. o g. 18.00.

7. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę, które ruszają w lipcu z naszej Archidiecezji. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć w nich udział zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej i plakatach. Tradycyjnie ruszają trzy pielgrzymki: z Helu (25 lipca), z Gdyni (26 lipca) i z Gdańska (28 lipca).

8. W najbliższym tygodniu oraz kolejnych tygodniach wakacyjnych są wolne dni, w które można zamówić intencje mszalne. Msze święte ofiarujemy bądź za zmarłych (np. w rocznicę ich śmierci) bądź za żywych prosząc o Boże błogosławieństwo w rocznicę ślubu czy dzień urodzin. Zapraszamy też do pamiętania o intencjach dziękczynnych Panu Bogu za otrzymane od niego łaski.

9. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

» w środę święto św. Benedykta, patrona Europy.

» w czwartek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu

» w piątek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym artykuł poświęcony sytuacji na Bliskim Wschodzie i modlitwie o pokój, do której wzywa w tym czasie Papież Franciszek. Jest również artykuł na temat rzezi wołyńskiej ze względu na przypadającą 11 lipca rocznicę tzw. krwawej niedzieli. Zachęcamy do zgłębienia również tego tematu. Jest także dostępny nowy program naszej parafialnej telewizji TVO Gdańsk Jasień.

11. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i bezpiecznego czasu wakacyjnego!

12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz:

» Śp. Andrzeja Borowego, zam. poza parafią

Polecamy zmarłych parafian i dobrodziejów naszej parafii Bożemu Miłosierdziu…

Po zimie idzie wiosna, po smutku - pogoda.

przysłowie łacińskie