Ogłoszenia - Zesłanie Ducha Św.

19 maja 2018

1.        W poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;
w Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

2.        W Czwartek będziemy szczególnie modlić się na mszy św. wieczornej za naszego księdza Proboszcza z okazji rocznicy święceń i urodzin.

3.        Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

4.        Można jeszcze zapisywać się na wyjazd na spotkanie w Lednicy, które odbędzie się
2 czerwca. Koszt przejazdu i wpisowego 80 zł. Osoby zapisane są proszone o dokonywanie wpłat oraz pobranie formularza zgody dla osób niepełnoletnich.

5.        Są jeszcze wolne miejsca na lipcowy spływ kajakowy Rzeką Wdą. Informacje i zapisy
u ks. Krzysztofa.

6.        Ks. Krzysztof zaprasza wszystkich zainteresowanych Pismem Świętym na spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o g. 19.00 do dolnego kościoła.

7.        Mężczyzn zainteresowanych Bractwem św. Pawła zapraszamy na spotkanie
w poniedziałek po mszy świętej wieczornej do dolnego kościoła.

8.        Od dzisiejszej niedzieli młodzież przygotowująca się do bierzmowania rozpoczyna nowennę przed uroczystością bierzmowania. Modlitwa codziennie połączona z mszą św. o g. 18.00, a po niej próba liturgiczna. Obecność każdego dnia jest obowiązkowa aż do uroczystości we wtorek, 29 maja. Osoby, które nie były bierzmowane i zgłosiły się do ks. Proboszcza by uzupełnić ten brak, też biorą udział w nowennie i spotkają się
z ks. Proboszczem w środę po mszy św. w kancelarii parafialnej.

9.        Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w maju połączona z nabożeństwem majowym.

10.      W zakrystii można się zapoznać  z propozycjami pielgrzymek do Lwowa i okolic
w terminie 27 - 30.06.2018, oraz do Austrii i  Północnych Włoch w terminie 24 – 30.09.2018 r.

11.      W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała Uroczystość I Komunii Św.
W związku z tym zmieni się nieco rozkład mszy św. Msze św. z przyjęciem I Komunii św. odbędą się w górnym kościele o godz. 10.00 i 12.30.

W dolnym kościele msze św. w porządku: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00.

Próby dla dzieci I Komunijnych: Poniedziałek o godz. 18.45 kl. IIIABCD SP 85 a w środę
o godz. 18.45 kl. IIIEFGH SP 85, Azaliowa i inne.

Spowiedź w piątek: o godz. 16.00 kl. ABCD SP 85, o godz. 18.45 kl. EFGH SP 85,
o godz. 19.45 Azaliowa i pozostałe.

12.      W tym roku uroczystość Bożego Ciała odbywać się będzie ulicami: Jasieńską, Rysią, Łosią, Borsuczą, Źródlaną, Cyprysową, Orzechową, Leszczynową, Kartuską.

13.      Rocznica I Komunii Św. odbędzie się 10 czerwca o godz. 12.00.

14. Zapisy na pielgrzymkę śladami naszej patronki 16 czerwca do Mątowów Wlk i Kwidzyna - w zakrystii.

15. Zapraszamy do naszego sklepiku, tv, oraz do czytania prasy katolickiej.

Ten się Bogu podoba, komu się Bóg podoba

św. Rafał Kalinowski