I Niedziela Adwentu

27 listopada 2022

1.    Rozpoczęliśmy adwent, czas przygotowania na spotkanie z Panem. W okresie adwentu wszystkich parafian,
a szczególnie dzieci zapraszamy na roraty codziennie od poniedziałku do soboty na godz. 6:30 do górnego kościoła.
Po roratach wszystkie dzieci zapraszamy do kawiarenki na ciepłe kakao.Dzieci w wieku przedszkolnym razem
z rodzicami zapraszamy na roraty w poniedziałki i piątki adwentu na godz. 17:00 do dolnego kościoła.

2.    Z okazji rozpoczętego adwentu ks. proboszcz zaprasza parafian na spotkanie przy kawie. Ma być to czas poznania się, oraz rozmowy na temat: wiary, aktualnych spraw parafialnych, duszpasterskich, i inwestycyjnych. Będzie to także okazja do wspólnej modlitwy i złożenia sobie świątecznych życzeń. Ks. proboszcz z przyjemnością ugości Was w plebanijnym domu. Spotkania przeznaczone są dla parafian bł. Doroty z Mątew i aby miały szczególny charakter, zapraszamy na nie maksymalnie 14 osób. Prosimy o zapisywanie się na to spotkanie przez formularz umieszczony na naszej stronie internetowej.

3.    Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas na Święta Bożego Narodzenia rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Rekolekcje poprowadzi O. Tomasz Nowak OP, (dominikanin), kaznodzieja wędrowny, wykładowca homiletyki, autor książek i audiobooków, youtuber. Program rekolekcji został wywieszony na tablicach ogłoszeń.

4.    W dniu dzisiejszym na koniec Mszy św. błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Pobłogosławione opłatki na stółwigilijnybędzie można nabyć przez wszystkie niedziele adwentu przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i biurze parafialnym. Dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji, które zostaną przeznaczone na inwestycje w naszym kościele. Od dziś można także nabyć świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece w cenie 10 złotych mała i 20 zł duża. (czytamy o świecach jeśli będą)

5.    Zapraszamy dzisiaj na godz. 19:00 do kościoła na modlitwy Taize. Modlitwy polegają na rozważaniu Słowa Bożego, które przeplatane jest śpiewami kanonów, czyli krótkich wersetów biblijnych.

6.    W poniedziałek (28.11) na godz. 19:00 do kaplicy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną
z uwielbieniem. Spotkanie poprowadzi Wspólnota Uwielbienia Najświętszego Serca Pana Jezusa.Podczas spotkania szczególnie będziemy modlili się o uzdrowienie z choroby osób.

7.    Zapraszamy wszystkich na uroczyste nieszpory z II niedzieli adwentu połączone z zapaleniem świecy na wieńcu adwentowym w sobotę (3.12) na godz. 19.00 do naszego kościoła.

8.    W przyszłą niedzielę (4.12) na godz. 14:00 do dolnego kościoła zapraszamy na Mszę Św. dla osób ze spectrum autyzmu i innymi zaburzeniami neurologicznymi, które nie są w stanie uczestniczyć w tradycyjnej Mszy świętej.

9.    W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartekzapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwę o powołania kapłańskie na godz. 17.00. W I piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Msza św. o NSPJ połączona z litanią o godz. 18:00. W I sobotę zapraszamy na godz. 7:30 na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, na godz. 8:00 na Mszę Św. wynagradzającą NSM a po Mszy Św. na 15 minutowe rozważanie. W grudniu dyżur modlitewny przejmuje róża pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej Polski. W tych dniach kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

10.W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:

• w środę (30.11) wspomnienie św. Andrzeja, apostoła. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Andrzej. Pamiętajmy o ks. Andrzeju w swoich modlitwach wypraszając potrzebne łaski do pracy duszpasterskiej w naszej parafii.
  • w sobotę (3.12) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

11. Zachęcamy do włączenia się w świąteczną zbiórkę dla dzieci z domów dziecka w Gdańsku. Do 18 grudnia można przynosić: pieluchy od rozmiaru 3 w górę, chusteczki nawilżone, szampony, płyny do mycia ciała, nowe zabawki, słodycze, produkty żywnościowe z długim terminem ważności itd.

12. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na nocne czuwanie z 10 na 11 grudnia na Jasnej Górze. Szczegóły i zapisy u ks. Andrzeja

13. Pod obrazem naszej patronki bł. Doroty z Mątew została ustawiona skarbonka na dekoracje świąteczne do kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Bardzo dziękujemy również za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii.W minionym tygodniu na konto parafii na cele inwestycyjne wpłacono 450 zł.

14.Na koniec polećmy Miłosiernemu Panu naszych drogich zmarłych: zmarłych proboszczów, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, zmarłych z naszych rodzin. Dobry Jezu a nasz Panie…

Tylko w Bogu znajdę ukojenie, moje Zbawienie pochodzi od Niego.

Psalm 62,2

116 0.10042881965637