XXVI Niedziela Zwykła

26 września 2021

1.    W dniu dzisiejszym przeżywamy 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie
o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwa również tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.

2.    Rodziców kandydatów do bierzmowana zapraszamy na spotkanie dzisiaj na godz. 19:00 do kościoła. Do końca września można zapisywać się na przygotowanie do sakramentu bierzmowania poprzez wypełnienie specjalnego formularza dostępnego w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej. Pierwsza katecheza kandydatów odbędzie się w czwartek, 7. października o godz. 19.00 w dolnym kościele.

3.    Zapraszamy na oazę dzieci oraz młodzieży: dzieci klas I-VI SP w środy o godz. 17.00 lub soboty o godz. 10.00, młodzież klas VII i VIII SP oraz szkoły średniej we wtorki o godz. 18.00. Pierwsze spotkanie dla studentów odbędzie się
w przyszłym tygodniu w czwartek, 7 października.

4.    W naszej parafii powstaje nowy krąg Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chciałyby dołączyć do wspólnoty. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Markiem.

5.    We wtorek (28.09) na godz. 15:00 zapraszamy wszystkich parafian na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata! Modlitwa odbędzie się przy krzyżu misyjnym. Jeśli, ktoś nie może być obecny na wspólnej modlitwie, zapraszamy aby stanąć o godz. 15:00 na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem,
i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6.    W środę od 18:45 do 21.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z Lecio Divina. Od 18:45 do 19.30 rozważanie Ewangelii na najbliższą niedzielę. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

7.    W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00
w górnym kościele. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa połączona z litanią do NSPJ o godz. 18:00.
W I sobotę zapraszamy na godz. 7:30 na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, na godz. 8:00 na Mszę Św. wynagradzającą NSM a po Mszy Św. na 15 minutowe rozważanie.W październiku dyżur modlitewny przejmuje róża pod wezwaniem Bł. Doroty z Mątew. Podczas Mszy Św. I sobotniej będą zbierane ofiary na kwiaty do naszego Kościoła. W tych dniach kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

8.    Wpiątek rozpoczynamy październik, miesiąc szczególnej czci ku Matce Bożej Królowej Różańca Świętego. Tego miesiąca zapraszamy wszystkich na codzienne nabożeństwa różańcowe na godz. 17:30 do kościoła. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych prowadzi Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii wg podanego grafiku. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.00. W najbliższy piątek zapraszamy także na modlitwę różańcową przy Krzyżu (przy skrzyżowaniu ul. Kartuskiej i Źródlanej) na godz. 19:00.

9.    W przyszłą niedzielę (3.10) na godz. 14:00 do dolnego kościoła zapraszamy na Mszę Św. dla osób ze spectrum autyzmu i innymi zaburzeniami neurologicznymi, które nie są w stanie uczestniczyć w tradycyjnej Mszy świętej. Będzie to cicha (krótka) Msza św., bez oprawy muzycznej, w tolerancji dla różnych bezwarunkowych zachowań. Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.

10. W dniach 15-17 października odbędzie się w naszej parafii kurs „NOWE ŻYCIE”. Więcej informacji o zapisach na plakatach, na naszej stronie internetowej oraz parafialnym facebooku.

11. W najbliższym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek (27.09) wspomnienie św. Wincentego a Paolo, kapłana
  • we wtorek (28.09) wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w środę (29.09) święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w czwartek (30.09) wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
  • w piątek (1.10) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • w sobotę (2.10) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

12.  Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii. Ofiary na inwestycje prowadzone
w naszej parafii można składać także na konto parafialne umieszczone na naszej stronie parafialnej, do skarbon przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii. W minionym tygodniu na konto parafii na cele inwestycyjne wpłacono 650 zł.

13.  Po Mszy św. do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraznasz parafialny biuletyn. Zachęcamy także aby włączyć się w redagowanie naszego parafialnego miesięcznika „Dorothea”. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

14.  Na koniec polećmy Miłosiernemu Panu naszych drogich zmarłych: zmarłych proboszczów, budowniczych
i dobrodziejów naszego kościoła, zmarłych z naszych rodzin. Dobry Jezu a nasz Panie…

Jeśli ktoś się modli, Pan Bóg w nim oddycha!

ks. Jan Twardowski