V niedziela wielkiego postu

28 marca 2020

1. Dzisiaj obchodzimy V niedzielę wielkiego postu. Zgodnie ze zwyczajem, tej niedzieli zasłaniamy w naszych kościołach krzyże i obrazy. Krzyż zostanie uroczyście odsłonięty podczas liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. ZACHĘCAMY, ABY ZASŁONIĆ KRZYŻE W NASZYCH DOMACH! Ze względu na ograniczenia liczby uczestników liturgii zachęcamy, aby w Wielki Piątek odsłonić krzyż w naszych domach i adorować go w gronie najbliższych.
  2. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu każdego dnia wielkiego postu w górnym kościele w godzinach 18.30 - 21.00. W czasie trwającej adoracji Najświętszego Sakramentu - co 20 minut dla osób, które kończą adorację, istnieje możliwość przyjęcia Komunii Świętej. Adoracja odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Zgodnie z wytycznymi obowiązującymi od 25. marca w świątyni może przebywać maksymalnie pięć osób, zapisanych wcześniej na daną godzinę.
  3. Wszystkie spotkania duszpasterskie i katechezy sakramentalne są nadal zawieszone, do odwołania.
  4. Zapraszamy do oglądania transmisji Mszy św, dla dzieci w niedzielę o g. 12.00 oraz nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek o g. 20.00. Transmisje dostępne na facebooku naszej parafii.
  5. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy w osobistej modlitwie o powołaniach kapłańskich, także z naszej parafii oraz za wszystkich kapłanów.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji od g. 9.00 do g. 17.00. Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od g. 16.30 do g. 18.00. W górnym kościele będzie spowiadało dwóch księży, w dolnym kościele również dwóch księży oraz jeden w kawiarence parafialnej (wejście od strony ul. Kartuskiej.) PROSIMY, ABY DO ŚWIĄTYNI WCHODZIĆ POJEDYŃCZO, TAK, ABY W KOŚCIELE NIE PRZEBYWAŁO JEDNOCZEŚNIE WIĘCEJ NIŻ PIĘĆ OSÓB (OPRÓCZ SPOWIADAJĄCYCH KAPŁANÓW).
  7. W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający odmówmy indywidualnie w naszych domach. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem wg. ustaleń i zgłoszeń. Dyżur modlitewny w miesiącu kwietniu obejmuje róża św. Jadwigi, królowej Polski.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Ze względu na kwarantannę i prośbę o pozostanie w domach, zachęcamy do własnoręcznego wykonania palm i umieszczenia ich w oknach naszych domów. Prosimy również o odczytanie w gronie najbliższych opisu Męki Pańskiej według św. Mateusza z podziałem na rolę. Specjalnie przygotowany tekst, dostępny będzie od soboty na naszej parafialnej stronie internetowej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, zachęcamy do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej, Facebooka oraz do zabrania ze sobą naszego parafialnego biuletynu. Biuletyn dostępny również w wersji elektronicznej na stronie naszej parafii. Można również zamawiać intencje mszalne drogą elektroniczną. Adresy mailowe księży dostępne są na stronie internetowej naszej parafii.

Człowiek jest tęsknotą Boga, jest celem Jego miłości.

św. Augustyn

144 0.20775198936462