XIII Niedziela Zwykła

27 czerwca 2020

1. Dzisiaj podczas Eucharystii o g. 18.00, podziękujemy ks. Proboszczowi Zygmuntowi Słomskiemu, za 10 – letnią posługę w naszej parafii. Księdzu Proboszczowi życzymy zdrowia oraz obfitości łask Bożych na kolejne lata posługi kapłańskiej. Decyzją Księdza Arcybiskupa, ks. kan. Zygmunt Słomski, został mianowany rektorem kościoła św. Augustyna Biskupa w Nadolu.

2. Informujemy, że uroczyste wprowadzenie i przywitanie ks. Adama Kołkiewicza, nowego Proboszcza naszej parafii, odbędzie się w sobotę, 4. lipca o g. 18.00. Zapraszamy!

3. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania uroczystości sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, świadków i młodzieży, za ich pierwsze świadectwo wiary. Życzymy mocy i darów Ducha Swiętego na każdy dzień. W zakrystii dostępne są płyty ze zdjęciami z uroczystości, a na stronie parafialnej link do filmu.

4. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek, 29. czerwca – uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym Franciszku. Tego dnia podczas Eucharystii o g. 18.00, podziękujemy ks. Krzysztofowi za 3      – letnią posługę w naszej parafii. W czwartek, 2. lipca – pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, szczególnie z naszej parafii! W piątek, 3. lipca – Święto św. Tomasza Apostoła oraz pierwszy piątek miesiąca – spowiedź pierwszopiątkowa od g. 17.00 w dolnym kościele. W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę o g. 17.15 w  górnym kościele. Dyżur modlitewny w miesiącu lipcu obejmuje róża św. Jana Pawła II.

5. W środę, po wieczornej Eucharystii ok. g. 19.00 w kawiarence parafialnej, odbędzie się spotkanie Żywej Róży Rodziców. Zapraszamy Rodziców, którzy chcieliby utworzyć kolejną różę rodziców modlących się za swoje dzieci.

6. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc lipiec – poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa – więcej na ten temat w naszym biuletynie parafialnym. Zachęcamy do odmawiania litanii do Krwi Chrystusa.

7. W związku z nasilającymi się próbami wyłudzeń majątku od osób starszych tzw. metodą na policjanta, Komendant Miejski Policji w Gdańku zwraca się z prośbą o zachowanie ostrożności i rozsądku w kontaktach z osobami nieznajomymi, aby nie stać się ofiarą oszustwa.

8. Mimo zdjętych obostrzeń, prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeńtwa podczas udziału w mszach św. i nabożeństwach (bezpieczna odległość, zakrywanie ust i nosa) Przypominamy, że nadal istnieje możliwość przyjmowania Komunii Świętej na ręce. Osoby, które w ten sposób chcą przyjąć Eucharystię, prosimy o podejście do stopnia komunijnego w pierwszej kolejności oraz o skrzyżowanie dłoni i spożycie Komunii przy kapłanie.

9. Przypominamy, że kapłani w naszej parafii spowiadają również w tygodniu podczas każdej mszy świętej. Prosimy o przystępowanie do sakramentu pokuty i pojednania w tygodniu, tak aby uniknąć długich kolejek w niedzielę. Podczas wakacji nie będzie mszy św. niedzielnej o g. 9.15 i 11.00 w dolnym kościele.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych oraz do czytania prasy katolickiej. Wszystkim życzymy udanego, zdrowego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku. Pamiętajmy nie ma wakacji od Boga i bez Boga!

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy się nie mylą nigdy.

Sokrates

143 0.19598603248596