XIII Niedziela zwykła

30 czerwca 2019

1. Witamy i pozdrawiamy wszystkich gości przebywających na terenie naszej parafii. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

2. Naszych gości informujemy, że w naszej parafii msze świętę w niedziele odprawiamy w górnym kościele o g. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00. W tygodniu msze święte odbywają się w dolnym kościele o g. 8.00 i 18.00. Msza święta sobotnia odprawiana jest z formularza niedzielnego.

3. W tym tygodniu dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w modlitwie o powołanych do służby Bożej w Kościele, w pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi świętej od g. 17.30, a po mszy świętej wieczornej nabożeństwo pierwszopiątkowe. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o g. 17.15.

4. Przypominamy, że środowisko naszej parafii związane z Podhalem zaprasza do włączenia się w projekt tworzenia Związku Podhalan na Pomorzu. Szczegółowe informacje można uzyskać u Pana Mirka Adamczyka (tel. 609 639 440) oraz odwiedzając naszą stronę internetową. Kolejne spotkanie organizacyjne zaplanowane jest na niedzielę, 25 sierpnia, o g. 19.00 w salce w kościele dolnym.

5. W kalendarzu liturgicznym:

• w środę - Święto św. Tomasza Apostoła - to dzień imienin ks. Tomasza - pamiętajmy w modlitwie
  • w sobotę - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

Niegdyś byliście ciemnością, teraz zaś jesteście światłością w Panu. Postępujcie więc jak dzieci światłości!

Ef.5,8

133 0.18869209289551