I Niedziela Adwentu

29 listopada 2020

1.         Rozpoczęliśmy adwent, czas przygotowania na spotkanie z Panem. Rozpoczęliśmy także w dniu dzisiejszym nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie Ks. Krzysztofa Łytkowskiego (CM) ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Prośmy o dary Ducha Świętego dla ojca rekolekcjonisty .Program rekolekcji:nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej, od poniedziałku do środy podczas Mszy Świętych o godz. 8:00, 18:00 i 19:30, spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą

2.         W okresie adwentu wszystkich parafian, a szczególnie dzieci zapraszamy na roraty codziennie od poniedziałku do soboty na godz. 6:30 do górnego kościoła. Dzieci w wieku przedszkolnym razem z rodzicami zapraszamy na roraty w poniedziałki i piątki adwentu na godz. 17:00 do dolnego kościoła.

3.         W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:

w poniedziałek (30.11) wspomnienie św. Andrzeja, apostoła, Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Andrzej. Pamiętajmy o ks. Andrzeju w swoich modlitwach wypraszając opiekę Matki Bożej i św. Józefa oraz potrzebne łaski do pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

w czwartek (3.12) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

w piątek (4.12) wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

4.         W piątek (4.12) gościć będziemy w naszej parafii O. Teodora Knapczyka OFM, charyzmatyka posługującego modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. na godz. 18:00. W programie Msza św. z homilią, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie na duszy i na ciele. Na zakończenie spotkania poświęcenie sakramentaliów: świec, wody, oleju i soli przyniesionych przez wiernych. Po zakończonej modlitwie będzie również możliwość nabycia literatury religijnej.

5.         W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z okazji I czwartku miesiąca zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwę o powołania kapłańskie na godz. 17.00, w I piątek miesiąca spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00 w górnym kościele. W I sobotę miesiąca Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę różańcową na godz. 17.15 w  górnym kościele. W grudniu dyżur modlitewny przejmuje róża pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej Polski. W tych dniach kapłani odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną.

6.         Przypominamy, że w tym roku ze względu na trwającą pandemię zrezygnowaliśmy z roznoszenia opłatków po domach. Pobłogosławione opłatki na stółwigilijnymożna nabyć przez wszystkie niedziele adwentu oraz w tygodniu przy wyjściu z kościoła, przy bocznych ołtarzach, w zakrystii i biurze parafialnym. Prosimy o pomoc w dostarczeniu opłatków tym parafianom, którzy ze względu na chorobę oraz inne okoliczności nie mogą sami przyjść do kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji, które zostaną przeznaczone na inwestycje w naszym kościele. W zakrystii można również nabyć świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece w cenie6 złotych mała i 16 zł duża.

7.         Za tydzień, 6 grudnia po każdej Eucharystii, harcerze będą tradycyjnie rozprowadzać własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży kartek będzie przeznaczony w całości na wsparcie ubogich z naszej parafii. Ze względów bezpieczeństwa, kartki będą sprzedawane przed kościołem oraz  dostępne będą przez cały dzień w harcówce. W III niedzielę adwentu ministranci będą tradycyjnie rozprowadzać poświęcone i pobłogosławione sianko wigilijne.

8.         Za tydzień również (6.12) zapraszamy na wieczór uwielbienia. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem. Wieczór poprowadzi Wspólnota Szkoła Maryi.

9.         Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie małżonków w różnym wieku do wzięcia udziału w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, która odbędzie się w noc z 11 na 12 grudnia (z piątku na sobotę) Adoracja będzie prowadzona przez kręgi małżeństw Domowego Kościoła naszej parafii.

10.     Zachęcamy rodziców, do włączenia się w dzieło modlitwy różańcowej za swoje dzieci. Do utworzenia trzeciej róży brakuje kilku osób, zapraszamy także małżonków do włączenia się w tworzenie kręgów Domowego Kościoła! Więcej informacji u ks. Tomasz i ks. Andrzeja.

11.     Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii, zarówno te na tacę, do skarbon jak i na konto parafialne. Dziękujemy wszystkim za dar serca w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

12.     Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny biuletyn.
Na koniec polećmy Miłosiernemu Panu naszych drogich zmarłych: zmarłych proboszczów naszej parafii, budowniczych
i dobrodziejów naszego kościoła, zmarłych z naszych rodzin, śp. Elżbietę Rybant, Ewę Marczyńską, Klarę Jędrzejewską, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Powstań, ty, który już straciłeś nadzieję. Powstań, ty, który cierpisz. Powstań, ponieważ Chrystus objawił ci swoją miłość i przechowuje dla ciebie nieoczekiwaną możliwość realizacji.

121 0.079519987106323