X Niedziela zwykła

9 czerwca 2024

1.    5 czerwca obchodziliśmy 25. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Gdańsku i Sopocie, w dniu dzisiejszym obchodzimy 37. rocznicę pobytu w Gdyni, Sopocie i Gdańsku. Z tej okazji chcemy zaproponować wszystkim album fotograficzny pod redakcja Macieja Kosycarza ukazujący te dwie pielgrzymki papieża Jana Pawła II na Pomorzu. Album można nabyć w zakrystii w cenie 50 zł.

2.    Za tydzień, w niedzielę (16.06) zapraszamy na dwa wydarzenia. O godz. 10:30 Msza św. dziękczynna za 30 lat pracy organistowskiej w naszej parafii p. Roberta, o godz. 13:15 Msza św. dziękczynna za 3 letnią pracę w naszej parafii
ks. Dawida, który na mocy dekretu Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego od 25 sierpnia podejmie pracę w parafii Trójcy Świętej w Gdyni Dąbrowie.

3.    W przyszłą niedzielę w Gdańsku odbędzie się XII Marsz dla życia i rodziny połączony z Festiwalem dla życia.Wydarzenie ma na celu radosne zamanifestowanie chrześcijańskiego przywiązania do wartości życia ludzkiego oraz rodziny. Początek o godz. 15.00 przy Kaplicy Królewskiej.

4.    W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy :

• we wtorek (11.06) święto św. Barnaby, apostoła
  • w środę (12.06) bł. Męczenników gdańskich II wojny światowej
  • w czwartek(13.06) wspomnienie św. Antoniego, jest to także dzień Fatimski. Zapraszamy tego dnia na różaniec na godz. 17:00 oraz na procesję maryjną po Mszy św. o godz. 18:00. Przynieśmy ze sobą świece. Tego dnia ks. Proboszcz będzie obchodził 15-tą rocznicę święceń kapłańskich.
  • w piątek (14.06) wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
  • w sobotę (15.06) 45 rocznicę powstania naszej parafii

5.    Za dwa tygodnie, w niedzielę 23 czerwca będziemy przeżywali Renowację Misji Św., które odbyły się w zeszłym roku. Będzie to okazja aby odnowić nasze misyjne postanowienia z ubiegłego roku. Renowacja Misji Świętych wpisuje się w tradycję odwiedzania wspólnot Kościoła przez św. Pawła, w celu umocnienia braci w wierze. Renowację poprowadzą znani nam redemptoryści o. Damian i o. Jacek. Więcej informacji i cały program za tydzień.

6.    Zachęcamy do nabywania najnowszego, ostatniego przed przerwą wakacyjną miesięcznik Dorothea.

7.     Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii, szczególnie za te złożone w dniu dzisiejszym na tacę inwestycyjną. Wzeszłym tygodniu na konto parafialne na cele inwestycyjne wpłacono 3050 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

8.    Na koniec pomódlmy się za naszych drogich zmarłych: zmarłych proboszczów naszej parafii, budowniczych
i dobrodziejów naszego kościoła, prosząc o Miłosierdzie Boże dla nich. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wielkość ofiary mierzy się ważnością intencji.

Wasilij Rozanow