II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019

1. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa:

• Droga krzyżowa w piątek o g. 17.00 dla dzieci w górnym kościele, a w dolnym kościele o g. 17.30 dla dorosłych i o 19.30 dla młodzieży i pracujących do późna
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 17.15

2. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu wg ustalonego harmonogramu dostępnego na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy! Nie będzie w tym tygodniu kręgu biblijnego i zbiórki ministranckiej.

3. Zachęcamy jeszcze do zapisania się na Alfe - szereg spotkań na temat chrześcijaństwa dla poszukujących, wątpiących i niewierzących. Początek w najbliższy wtorek o g. 19.00 w Kawiarni Jasieńska Kawka. Szczegóły na plakatach!

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii wizytację kanoniczną wraz z uroczystością udzielenia sakramentu bierzmowania pod przewodnictwem Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Zapraszamy do udziału we mszy świętej pod przewodnictwem biskupa o g. 10.30 i z udzieleniem bierzmowania o g. 13.15. Młodzieży i rodzicom przypominamy, że młodzież obowiązkowo uczestniczy w tym tygodniu we mszy świętej o g. 18.00,nowennie i próbie.

5. Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej, rodziców i świadków w sobotę, 23 marca, o g. 19.30 w górnym kościele.

6. Bractwo św. Pawła zaprasza mężczyzn do udziału w diecezjalnych rekolekcjach, które w tym roku poprowadzi jezuita o. Jacek Olczyk w dniach 21-23 marca w kościele pw. Ducha Świętego w Sopocie. Szczegóły na plakatach i w naszym biuletynie.

7. Ks. Krzysztof zaprasza dzieci uczestniczące we mszy świętej o g 12.00 do utworzenia scholki dziecięcej. Zapisy po mszy św. w zakrystii u ks. Krzysztofa.

8. Dzisiaj przypada dzień imienin Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, pamiętajmy w modlitwie o naszym biskupie.

9. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

• wtorek - Uroczystość św. Józefa

10. W poniedziałek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia podczas mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy wielkopostne numery „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy tematyczne artykuły związane z Wielkim Postem. W tym numerze kilka słów o „nowoczesnej jałmużnie”. Zabierzmy również biuletyn parafialny, w którym kilka świadectw o proponowanej przez nas „Alfie”. Jest już dostępny również nowy program parafialnej telewizji TVO Gdańsk Jasień z relacją z tegorocznych rekolekcji.

Bóg jest bliżej nas niż my siebie samych.

św. Augustyn