II Niedziela Adwentu

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

7 grudnia 2019

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do prywatnego odprawienia nabożeństwa nazywanego „Godziną Łaski”. Można o dowolnej porze dnia poświęcić jedną godzinę na modlitwę w dowolnej formie, przez prywatną adorację, odmówienie Różańca Świętego lub litanii do Niepokalanego Poczęcia NMP w intencji grzeszników (więcej na ten temat w biuletynie). Od dzisiaj rozpoczynamy wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Plan kolęd na najbliższy tydzień dostępny w Tygodniku Parafialnym. Dzisiaj także Wspólnota Szkoła Maryi zaprasza do kawiarenki parafialnej na kiermasz świąteczny. Można zjeść pyszne ciasto, wypić herbatę lub kawę oraz nabyć własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Zapraszamy!

2. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci na msze św. roratnie od poniedziałku do piątku  o g. 6.30 w dolnym kościele, natomiast w sobotę o g. 8.00.  Po roratach od poniedziałku do piątku, zapraszamy dzieci do kawiarenki parafialnej na ciepłe kakao.

3. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 17.15 różaniec w intencji pokoju na świecie.

4. Informujemy, że od pewnego czasu w naszej parafii dochodzi do prób oszustwa przez tzw. „metodę na policjanta.” Oszuści dzwonią do starszych osób i przedstawiając się jako policja próbują wyłudzić pieniądze. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności!

5. Pan kościelny zaprasza do sklepiku parafialnego w którym można nabyć świece wigilijne „Świątecznego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Można również pobrać tzw. „Tutkę Miłosierdzia”, którą wypełnioną produktami spożywczymi przynosimy do zakrystii parafialnej. Dziękujemy za wsparcie obu akcji!

6. Róża św. Jana Pawła II poszukuje osoby, która chciałaby dołączyć do wspólnoty. Osoby chętne, prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

7. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje wyjazd na czuwanie modlitewne z 14 na 15 grudnia na Jasnej Górze. Wyjazd spod kościoła w sobotę 14 grudnia o g. 9.00, powrót w niedzielę 15 grudnia ok. g. 10.00. Więcej informacji i zapisy u Pani Lucyny Witek, nr tel.: 503-049-691.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli w minioną niedzielę „młodzieżowe akcje”. Młodzież oraz harcerze, zebrali 4750 zł na wsparcie ubogich osób z naszej parafii. Dziękujemy za ofiarność i życzliwość! Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, odwiedzenia naszej parafialnej strony internetowej oraz zabrania ze sobą parafialnego biuletynu w którym znajdziemy ciekawe artykuły.

Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu.

Łk 2,33-35

139 0.20874691009521