Bractwo Świętego Pawła

Jest to wspólnota zrzeszająca pełnoletnich  mężczyzn, którzy chcą, by ich życie podelgało stałej formacji duchowej i ludzkiej.

Głównym celem formacji w Bractwie jest zbudowanie osobistej relacji z Jezusem, która konkretnie przełoży się na życie i działanie mężczyzny. Jak to zrobić? Sięgamy po przykłady z życia Jezusa, Mistrza, którzy zebrał Apostołów w jednej grupie. A jakże różne to były osobowości! Od Synów Gromu po umiłowanego ucznia Pana, od św. Piotra po św. Pawła, którzy wspaniale uzupełniali Kościół pierwotny.

Podstawą formacji w Bractwie jest wspólne spotkanie przy Stole Pańskim, na cotygodniowej Mszy Świętej. Formujemy się również do służby liturgicznej.

Po drugie, zadaliśmy sobie też pytanie: jak faceci uczą się męskości? Nie da się jej wyczytać z książek, bo będzie wtedy tylko wiedzą teoretyczną. Faceci to praktycy. My uczymy się męskości od innych mężczyzn - działając wspólnie.

A zatem: Mistrz, Słowo, Bractwo, braterstwo, wzajemne wspieranie się, zdrowe spieranie się, działanie, upadki i powstania, dążenie do osiągnięcia pełni męskości.

Oddział w Parafii Bł. Doroty powstał w maju 2018 roku. Opiekunem wspólnoty jest ks. Proboszcz Adam Kołkiewicz

Ci, którzy sądzą, że pieniądz wszystko może, są zdolni wszystko zrobić by go mieć.

Dante Alghieri