Grupy liturgiczne

Liturgiczna Służba Ołtarza jest wspólnotą którą głównym celem jest posługa i realizacja litrugii w kościele. Wspólnota składa się z:

• aspirantów którzy jeszcze się uczą do bycia minitrantem i poznają dopiero swoję obowiązki i prawa,
  • ministranów którzy publicznie - wobec wiernych i rodziców zgłosili swoją gotowość do pełnienia służby przy ołtarzu, oraz wystarczająco dobrze znają swoję obowiązki i prawa
  • lektorów którzy służą przede wszystkim czytaniem Słowa Bożego i w pełni znają swoja zadania podczas litrugii

Wspólnota ta przede wszystkim na celu przybliżanie wszystkim wiernym litrugii Mszy Świętej oraz pozostałych nabożeństw. W pierwszej kolejności jest to służba Panu Bogu, w drugiej kolejności służba wobec kapłana który składa ofiarę modlitwy wobec Boga. Liturgia Mszy Świętej składa się z wielu małych elementów, które tworzą jedną całość, dzięki czemu bogactwo tej modlitwy jest tak duże i dzięki czemu potrzebna jest praca i posługa tak wielu osób. W historii opiekunami Jasieńskiego LSO był ks. Paweł Jakimcio, ks. Wojciech Paszko, ks. Patryk Misiewicz, ks. Bogdan Pulczyński. Obecnie opiekunem jest ks. Krzysztof Sieniawski.

Ten się Bogu podoba, komu się Bóg podoba

św. Rafał Kalinowski