Grupy liturgiczne

Liturgiczna Służba Ołtarza jest wspólnotą którą głównym celem jest posługa i realizacja litrugii w kościele. Wspólnota składa się z:

• aspirantów którzy jeszcze się uczą do bycia minitrantem i poznają dopiero swoję obowiązki i prawa,
  • ministranów którzy publicznie - wobec wiernych i rodziców zgłosili swoją gotowość do pełnienia służby przy ołtarzu, oraz wystarczająco dobrze znają swoję obowiązki i prawa
  • lektorów którzy służą przede wszystkim czytaniem Słowa Bożego i w pełni znają swoja zadania podczas litrugii

Wspólnota ta przede wszystkim na celu przybliżanie wszystkim wiernym litrugii Mszy Świętej oraz pozostałych nabożeństw. W pierwszej kolejności jest to służba Panu Bogu, w drugiej kolejności służba wobec kapłana który składa ofiarę modlitwy wobec Boga. Liturgia Mszy Świętej składa się z wielu małych elementów, które tworzą jedną całość, dzięki czemu bogactwo tej modlitwy jest tak duże i dzięki czemu potrzebna jest praca i posługa tak wielu osób. W historii opiekunami Jasieńskiego LSO był ks. Paweł Jakimcio, ks. Wojciech Paszko, ks. Patryk Misiewicz, ks. Bogdan Pulczyński. Obecnie opiekunem jest ks. Krzysztof Sieniawski.

Po zimie idzie wiosna, po smutku - pogoda.

przysłowie łacińskie