Chrzest

ChrzestChrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania: "Chrzest jest sakramentem odrodzeniaprzez wodę i w słowie" . (KKK, 1213)

ZGŁOSZENIE CHRZTU ŚWIĘTEGO

Od 1 maja 2021 roku w naszej parafii sakramentu chrztu świętego udzielamy w każdą sobotę (poza pewnymi wyjątkami) na Mszy świętej o godz. 12.30 w górnym kościele.

By zgłosić dziecko do chrztu świętego należy:

1. Wypełnić formularz zamieszczony pod linkiem: https://forms.gle/Ku94EUpQhDcBb8B26

2. Wydrukować kartę, którą otrzyma się na podanego wcześniej maila oraz zanieść ją do biura parafianego w godzinach otwarcia. Rodzice zgłaszający chrzest dziecka powinni posiadać przy sobie dowód osobisty oraz akt urodzenia dziecka - do wglądu.

* Rodzice chrzestni spoza naszej parafii muszą przedstawić zaświadczenie, iż są wierzącymi i praktykującymi katolikami. Zaświadczenie wydawane jest w parafii zamieszkania chrzestnych. Rodzice i rodzice chrzestni są zobowiązani do udziału w sakramencie pokuty i pojednania (fakt ten jest potwierdzony na odpowiednich formularzach).

** Po wypełnieniu formuarza na podanego wcześniej maila przyjdzie karta, którą należy wydrukować i osobiście zanieść do biura parafialnego.

*** W przypadku, gdy dziecko mające przyjąć chrzest nie należy do naszej parafii, dodatkowo wymagana jest zgoda na chrzest od proboszcza parafii rodzimej.

UWAGA!!! Samo uzupełnienie formularza nie jest równoznaczne ze zgłoszeniem dziecka do chrztu świętego.

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; Przyjdzie - zrobi niespodziankę.

Bolesław Prus