Porządek mszy świętych w niedzielę:

sobota godz. 18.00 - msza niedzielna
10:30 - suma parafialna

10.45 - msza dla przedszkolaków (dolny kościół)
12:00 - msza dla dzieci szkolnych (górny kościół)
13:15 - msza dla młodzieży

Dni powszednie w czasie Adwentu:
pon.-pt.: 6.30 (roraty) i 16.30,
sobota: 8.00 (roraty) i 18.00

Kancelarii parafialnej:

wtorek, czwartek 16.00 - 17.30
sobota 10.00 - 12.00

Adres:
ul. Kartuska 349
tel. 58 3-03-99-94

e-mail: pytania@parafiajasien.gda.pl

Numer konta:

Żywy Różaniec

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca". (Jan Paweł II)

Wspólnota Żywego Różańca w naszej parafii liczy 7 róż różańcowych:

1. Róża Błogosławionej Doroty - zelatorka Pani Jadwiga Mickiewicz
  2. Róża Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - zelatorka Pani Regina Kaim
  3. Róża Św. Jadwigi - zelatorka Pani Zofia Zygmuntowicz
  4. Róża Św. Jana Chrzciciela - zelatorka Pani Kamila Smoleń (Szadółki)
  5. Róża Błogosławionego Jana Pawła II - zelatorka Pani Erika Gawor
  6. Róża Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki - zelatorka Pani Urszula Pyzik
  7. Nowa Róża Św. Rodziny z Nazaretu - zelatorka Pani Jolanta Damrath, zastępująca Pani Katarzyna Chodkiewicz.

Spotykamy się w każdą środę o 17:30 na wspólnym różańcu, kiedy wszyscy możemy składać nasze prywatne intencje modlitewne oraz na wieczornej Mszy Św., a także w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca o 17:15 na Nabożeństwie do Niepokalanego Serca Maryi i różańcu łącznie z adoracją oraz na wieczornej Mszy Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Nasza parafia trwa również na Wielkiej Nowennie Fatimskiej, która rozpoczęła się w 2009 roku i zakończy się w 2017 roku w setną rocznicę objawień w Fatimie. Wiąże się to ze szczególnym nabożeństwem Pierwszych Sobót miesiąca oraz Mszą Św. Fatimską w 13 dniu miesiąca od maja do października, jako wynagrodzenie za grzechy świata i w intencji nawrócenia grzeszników.

Więcej informacji na stronie Sekretariatu Fatimskiego: http://www.sekretariatfatimski.pl/

Najstarszą Różą jest Róża Bł. Doroty, a najmłodszymi Róża Błogosławionego Jana Pawła II (modlitwę rozpoczęła dnia 13 maja 2013 roku we wspomnienie NMP z Fatimy);  Róża Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, która modlitwę rozpoczęła dnia 11 stycznia 2014 roku, a uroczyście złożyła przysięgę różańcową dnia 1. lutego 2014 r. w 1-Sobotę miesiąca w wigilię Święta Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej) oraz najmłodsza Róża Św. Rodziny z Nazaretu, która przysięgę łożyła 11. czerwca 2014 roku, we wspomnienie św. Barnaby - apostoła. Najmłodsza Róża jest wotum modlitewnym w intencji wszystkich rodzin z naszej parafii - założona w roku Synodu poświęconego rodzinie i zwołanego przez Papieża Franciszka.  Jest to piękna modlitwa teraz już 140 osób, które codziennie odmawiają Różaniec w intencjach papieskich, a także prywatnych: za parafię, rodziny, chorych i potrzebujących i za siebie nawzajem.

Powstała Nowa Róża - Róża Św. Rodziny z Nazaretu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to modlitewne dzieło. Zelatorką nowej róży została Pani Jolanta Damrath, a jej zastępczynią Pani Katarzyna Chodkiewicz.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcem.

Opiekunem jest ks. Janusz Pijanowski