PIELGRZYMKA DO WŁOCH

5 listopada 2017

Ks. Krzysztof zaprasza do udziału w parafialnej pielgrzymce do Włoch w dniach 8-15 czerwca 2018 r.

Poniżej szczegółowy program pielgrzymki.

Dzień I

Piątek

8.06.2018

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o g. 5:25. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot o g. 7:25. Lądowanie w Pizie o g. 9:45. Przejazd do Sieny – miasta św. Katarzyny. To toskańskie miasto znane jest z pięknej starówki i Katedry. Msza św. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Przejazd do Asyżu na obiadokolacja i nocleg w hotelu w centrum.

 

Dzień II

Sobota

9.06.2018

Śniadanie. Msza św. Spacer po średniowiecznym Asyżu, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych z życiem świętego. Wizyta w Bazylikach św. Franciszka, jednym z  najwybitniejszych zabytków XIII i XIV-wiecznej sztuki włoskiej, czas wolny na starym mieście. Następnie wizyta w Bazylice Św. Klary – miejscu wiecznego spoczynku założycielki zakonu klarysek. Wizyta w Bazylice Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą, następnie wizyta w Rivotorto.  Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu.

 

Dzień III

Niedziela

10.06.2018

Śniadanie. Pożegnanie z miastem św. Franciszka. Przejazd do Monte Sant’ Angelo. Po drodze przystanek w Sanktuarium w Manopello, gdzie na chuście znajduje się wizerunek twarzy Chrystusa Zmartwychwstałego, Msza św. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do Casa del Pellegrino.

 

Dzień IV

Poniedziałek

11.06.2018

Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo oraz zwiedzanie Sanktuarium Ojca Pio i miejsc z nim związanych – Kościół Matki Bożej Łaskawej oraz nowoczesny Kościół pw. Świętego Ojca Pio. Msza św. Powrót do Monte Sant’ Angelo, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Casa del Pellegrino.

 

Dzień V

Wtorek

12.06.2018

Msza św. w Grocie. Wczesne śniadanie. Przejazd do Rzymu. Na trasie wizyta na cmentarzu żołnierzy polskich z czasów II wojny światowej walczących pod Monte Cassino. Przyjazd do Rzymu. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w centrum Rzymu.

 

Dzień VI

Środa

13.06.2018

Śniadanie.Przejazd na Watykan. Udział w Audiencji Generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem*. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer trasą: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Janów na Lateranie, Kościół św. Piotra w Okowach, Koloseum, Łuk Konstantyna, Palatyn, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki. Czas wolny. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień VII

Czwartek

14.06.2018

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Watykan. Msza przy Grobie św. JP II*. Następnie zwiedzane Bazyliki św. Piotra oraz spacer po barokowym Rzymie: Zamek św. Anioła. Plac Navona, Senat, Panteon,  Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański. Czas wolny. Przejazd do Pizy. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Spacer po historycznym centrum. Przejazd do hotelu na nocleg.

 

Dzień VIII

Piątek

15.06.2018

Wczesny wyjazd na lotnisko. O g. 08:10 odprawa bagażowo-biletowa. Wylot z Pizzy o g. 10:10. Lądowanie w Gdańsku o g. 12:30. Zakończenie pielgrzymki

 

 

 

 

CENA: 640 euro + bilet lotniczy (do 1000 zł)
UCZESTNIK NIE PONOSI ŻADNYCH DODATKOWYCH KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z ORGANIZACJĄ

ZAPISY oraz INFO U KS. KRZYSZTOFA

Kontakt: kssieniawski@gmail.com

 

 

 ŚWIADCZENIA:

 • przelot samolotem na trasie Gdańsk – Piza – Gdańsk z bagażem rejestrowanym do 15 kg
 • przejazd we Włoszech autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • 7 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
 • 5 śniadań,
 • 7 obiadokolacji,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna wraz z chorobami przewlekłymi,
 • opiekę pilota na trasie pielgrzymki.
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • bilety komunikacji miejskiej,
 • indywidualne nagłośnienie
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • przewodnik książkowy po Rzymie

 UWAGI:

 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • możliwość zorganizowania (odpłatnie) przejazdu grupy na lotnisko i z lotniska w Polsce,
 • * Msza przy Grobie św. JP II po potwierdzeniu terminu i zgody Watykanu,
 • * udział w audiencji generalnej uzależniony od obecności papieża Franciszka w Rzymie,
 • cena biletu lotniczego uzależniona od czasu rezerwacji
 • wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 1000 zł przed Świętami Bożego Narodzenia

Sprawiedliwi, radujcie się Panem i miejcie w pamięci świętość Jego.

Psalm 97, 12

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
117 0.077816009521484