Z myślą o seminarium

12 listopada 2017

Listopad to rokrocznie miesiąc, w kórym w kolejne niedziele w naszej Archidiecezji modlimy się za Gdańskie Seminarium Duchowne - uczelnie kształcącą przyszłych kapłanów. Ten rok jest rokiem 60. rocznicy ustanowienia oliwskiej uczelni przez ówczesnego Biskupa Edmunda Nowickiego, biskupa diecezjalnego gdańskiego. Od tego czasu GSD wykształciło 3 biskupów i ponad 600 kapłanów. Obecnie w seminarium przygotowuje się do święceń 56 kleryków.

W niedzielę, 12 listopada, gościliśmy z tej okazji kl. Damiana - pochodzącego z Żukowa alumna, który odczytywał list Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego traktujący o GSD, a także prosił wszystkich wiernych o wsparcie modlitewne i materialne dla oliwskiego domu przyszłych kapłanów.

Wychodząc ze świątyni można było nabyć tradycyjnie kalendarz seminaryjny, a także nagraną w ostatnich miesiącach płytę Zespołu muzycznego kleryków.

Za wszelkie okazane wsparcie w imieniu Wspólnoty Gdańskiego Seminarium Duchownego i własnym - bardzo dziękujemy!

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.gsd.gda.pl .

Im świętsza jest prawda.. tym pokorniejszy powinien być ten, kto ją głosi.

Mikołaj Gogol

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
119 0.071367979049683